search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do zobaczenia W LISTOPADZIE na NETFLIKSIE

Łukasz Budnik

1 listopada 2019

netflix listopad 2019
REKLAMA

Wraz z początkiem nowego miesiąca w bibliotece Netfliksa zaczynają pojawiać się nowe filmy i seriale. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni. Poniżej kilka wybranych produkcji, a na końcu znajdziecie pełną listę zapowiedzianych tytułów, z  których sporo trafiło do zasobów serwisu już dzisiaj.

Produkcje oryginalne

Król

Film historyczny z Timothée Chalametem w roli tytułowej. Według opisu Netflixa: „Hal to krnąbrny i kapryśny książę, który wzgardził królewskim przepychem i postanowił wieść życie pośród ludu. Gdy jednak umiera jego ojciec-despota, Hal zostaje koronowany jako Henryk V i zasiada na tronie Anglii. Młody król wraca więc do świata, z którego tak bardzo chciał się wyrwać, i zostaje wciągnięty w wir polityki pałacowej. Musi nie tylko zapanować nad chaosem i przemocą, które w spuściźnie pozostawił mu ojciec, ale też uporządkować sprawy z przeszłości, w tym relację z najbliższym przyjacielem i mentorem — starzejącym się i uzależnionym od alkoholu rycerzem Johnem Falstaffem”. Oprócz Chalameta w filmie zobaczymy Roberta PattinsonaBena Mendelsohna i Joela Edgertona, który współtworzył też scenariusz produkcji. Reżyseruje David Michôd.

Klaus

Film animowany od twórców hitu Jak ukraść księżyc. Za Netflixem: „Jesper okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva i poznaje Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w miasteczku, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku”.

Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi

Według opisu dystrybutora: „Historia Lucy Fly (Alicia Vikander), tajemniczej ekspatki dręczonej demonami przeszłości, która wikła się w poważny związek z Teijim (Naoki Kobayashi), przystojnym fotografem zmagającym się, podobnie jak ona, z traumatycznymi doświadczeniami. Pozorny spokój Lucy zakłóca pojawienie się w ich życiu naiwnej Lily Bridges (Riley Keough), która pewnego dnia znika bez wieści i wszystko wskazuje na to, że nie żyje”. Film wyreżyserował Wash Westmoreland, który ma na koncie m.in. Motyl Still Alice. Pojawiły się już pierwsze recenzje – niestety zapowiada się na to, że Vikander zaliczy kolejną porażkę artystyczną…

Irlandczyk

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy. Film będzie najdłuższym w karierze Martina Scorsesego i potrwa aż 210 minut. Recenzje głoszą, że duchowo Irlandczykowi blisko do Kasyna Chłopców z ferajny, aktorzy błyszczą, dając jedne z najlepszych występów od lat, a całość ma świetne tempo.  Najsłabiej wypada komputerowe odmłodzenie aktorów, ale nie jest to coś, co zaważyłoby na ocenie. „Irlandczyk jest jak album z największymi przebojami mistrza danego medium (…)”. Koniecznie!

The Crown: Sezon 3

https://www.youtube.com/watch?v=IrQ2K4JP1MA

Trzeci sezon słynnego serialu Netflixa opowiadającego historię panowania królowej Elżbiety II. Ze względu na upływ czasu w serialu twórcy postanowili obsadzić nowych aktorów w dotychczasowych rolach. Claire Foy została wobec tego zastąpiona przez Olivię Colman, która w tym roku otrzymała Oscara za rolę w Faworycie. Według opisu Netflixa tak przedstawia się zarys fabuły trzeciej odsłony serialu: „Królowa Elżbieta II  musi stawić czoła przemianom w Wielkiej Brytanii, podczas gdy jej rodzina jest rozdarta między powinnościami wobec monarchii a osobistymi pragnieniami”. Akcja nowego sezonu obejmie lata 1964–1977.

The End of the F***ing World: Sezon 2

https://www.youtube.com/watch?v=mlFA77ksLc0

Jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Pierwszy sezon serialu trafił na platformę w 2017 roku i opowiadał historię dwojga zbuntowanych nastolatków, którzy postanawiają wspólnie uciec od otaczającego ich świata. Po drodze wpadają w kolejne, coraz poważniejsze kłopoty i zmuszeni są wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Druga seria zadebiutuje już wkrótce, bo 5.11. Akcja nowej odsłony ma mieć miejsce dwa lata po zakończeniu pierwszej serii. Poznamy nową bohaterkę – Bonnie, która podobnie jak bohaterowie serii pierwszej, James i Alyssa, będzie outsiderką.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA