search
REKLAMA
News

Zobaczcie scenę otwierającą horror X od studia A24

“X” trafi do polskich kin 29 kwietnia.

Łukasz Budnik

15 kwietnia 2022

x film 7
REKLAMA

W zagranicznym serwisach VOD zadebiutował już X – nowy oryginalny horror studia A24, które wyprodukowało także m.in. Midsommar Lighthouse. W Polsce produkcja trafi do kin 29 kwietnia, a dziś możecie obejrzeć jej scenę otwierającą. 

Przypomnijmy, że fabuła horroru opowiada o filmowcach, którzy w 1979 roku zjawiają się na terenie farmy w Teksasie, aby zrealizować tam film pornograficzny. Ich gospodarzami jest podejrzane starsze małżeństwo zaciekawione projektem grupy. Wraz z nadejściem zmroku rozpoczyna się przemoc. W filmie występują m.in. Brittany Snow, Jenna Ortega, Scott Mescudi i Mia Goth, zaś reżyserią zajął się Ti West, będący także scenarzystą. Poniżej wspomniana scena:

Film po premierze w USA został świetnie przyjęty przez krytyków. Pisali oni, że X przekracza oczekiwania i zmusza do myślenia, a Westowi bez problemu udaje się zbudować napięcie i wprowadzić grozę. Produkcja zadowoli fanów slasherów i kina eksploatacji, a reżyserowi świetnie udało się uchwycić klimat takich produkcji, jak oryginalna Teksańska masakra piłą mechaniczną. Scenariusz Westa znakomicie realizuje obsada, która tworzy na ekranie wiarygodne postaci.

West zdradził, że tuż po nakręceniu X potajemnie zrealizował także prequel filmu, w którym wystąpiła Mia Goth. Aktualnie trwa postprodukcja. Reżyser celuje także w kolejną część, aby dopełnić trylogię.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

X
REKLAMA