search
REKLAMA
News

NETFLIX opublikował oficjalny komentarz na temat PRZEKŁAMAŃ w serialu IWAN GROŹNY Z TREBLINKI

Łukasz Budnik

15 listopada 2019

morawiecki 1
REKLAMA

W poniedziałek rano Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku swój list do prezesa Netflixa (o czym pisaliśmy TUTAJ). Premier odnosił się w nim do kontrowersji związanych z miniserialem The Devil Next Door – nową produkcją Netflixa przedstawiającą historię Iwana Demianiuka, który w 1977 roku trafił przed sąd zidentyfikowany jako strażnik więzienny z Treblinki (nazistowskiego obozu zagłady). Widzowie zauważyli, że w serialu do oznaczenia obozów zagłady użyto powojennej mapy Polski, nie zaznaczając, że były to tereny okupowane przez Niemców. 

Netflix odpowiedział już tego samego dnia, choć była to reakcja powściągliwa – przedstawiciele serwisu zapowiedzieli, że przyglądają się sprawie. Kilka godzin temu na Twitterze pojawiło się oficjalne oświadczenie. Brzmi ono:

Wspieramy twórców serialu “The Devil Next Door” (“Iwan Groźny z Treblinki”), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł Polskę i okupował w latach 1939-1945.

Co myślicie o tej reakcji?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA