search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do obejrzenia W STYCZNIU na NETFLIKSIE

Łukasz Budnik

1 stycznia 2020

REKLAMA

Rozpoczynamy nowy rok! W styczniu Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcje w postaci powrotów kilku popularnych seriali, choć nie zabrakło miejsca również na interesujące premiery oraz znane tytuły na licencji. Poniżej kilka przykładów, a na końcu znajdziecie pełną listę nowości. 

Mesjasz

Dziś do biblioteki Netfliksa trafiło dziesięć odcinków serialu o mężczyźnie, który twierdzi, że jest nowym wcieleniem Jezusa lub Mahdiego. Jego pojawienie się i prawdopodobne cuda mu towarzyszące wywołują niepokoje religijne i polityczne na całym świecie. Sprawę bada agentka CIA. W obsadzie między innymi Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Michelle Monaghan i John Ortiz, a pierwszy odcinek wyreżyserował James McTeigue, który ma na koncie film V jak Vendetta.

Drakula

Miniserial oparty na powieści Brama Stokera, którego twórcami są odpowiedzialni za Sherlocka Mark Gatiss i Steven Moffat. Produkcja będzie składać się z trzech półtoragodzinnych odcinków. Widzowie w Wielkiej Brytanii i Irlandii obejrzą Drakulę na BBC One, pozostali chętni właśnie na Netfliksie. W serialu zobaczymy zarówno genezę słynnej postaci, jak również — na przykład – walkę Drakuli z Van Helsingiem. W tytułową postać wcieli się duński aktor Claes Bang. Drakula pojawi się na Netfliksie 4 stycznia.

Sex Education: Sezon 2 

Wielki zeszłoroczny hit – po tym, jak pierwszy sezon trafił do biblioteki serwisu, obejrzało go 40 milionów osób i ostatecznie został jedną z najpopularniejszych produkcji Netfliksa w 2019 roku. Historia skupia się na perypetiach Otisa, który zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności, ale jednocześnie pomaga swoim znajomym ze szkoły w ich problemach związanych z życiem seksualnym – odpowiednią wiedzę nabył dzięki wychowaniu przez dwoje seksuologów. W serialu występują między innymi Gillian Anderson, Asa Butterfield, Ncuti Gatwa i Emma Mackey.

Ania, nie Anna: Sezon finałowy 

Ostatnia odsłona kanadyjskiej ekranizacji słynnej książki autorstwa Lucy Maud Montgomery. Oryginalnie serial emitowany jest na stacji CBC Television i tam też został już pokazany trzeci sezon – po finale w listopadzie ogłoszono, że Ania, nie Anna została anulowana i nie doczeka się serii czwartej. Z tego względu nowy sezon reklamowany jest na Netfliksie jako finałowy. Ania, nie Anna spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków, którzy chwalili serial za uwspółcześnienie tempa przy jednoczesnym zachowaniu charakteru pierwowzoru.

BoJack Horseman: Sezon 6 (Część B) 

Druga część finałowego sezonu popularnego i cenionego serialu animowanego. BoJack Horseman zadebiutował w 2014 roku i pierwotnie spotkał się z mieszanym odbiorem ze strony krytyków, jednak kolejne sezony zdobywały już powszechne uznanie. Tytułowy BoJack Horseman to antropomorficzny koń, który niegdyś był gwiazdą popularnego sitcomu Rozbrykani, a po jego zakończeniu stoczył się na dno – po kilku latach postanawia jednak rozpocząć karierę od nowa. Pierwsza część sezonu trafiła do biblioteki Netflixa w październiku i spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków – także u nas.

Chilling Adventures of Sabrina: Część 3 

Trzecia część, a w istocie drugi sezon serialu opartego luźno na serii komiksowej pod tym samym tytułem. Do tej pory Netflix pokazał dwadzieścia odcinków (w tym jeden specjalny), zaś 24 stycznia do biblioteki serwisu trafi kolejne osiem. Serial o nastoletniej czarownicy granej przez docenianą Kiernan Shipkę został ciepło przyjęty przez widzów i krytyków, ze wskazaniem na pierwszą część wyemitowaną w październiku 2018 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA