search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do zobaczenia W PAŹDZIERNIKU na NETFLIKSIE

Łukasz Budnik

1 października 2019

REKLAMA

Wraz z początkiem nowego miesiąca w bibliotece Netfliksa zaczynają pojawiać się nowe filmy i seriale. Październik obfitować będzie w oryginalne produkcje platformy, choć nie zabraknie też interesujących tytułów na licencji. Sprawdźmy, czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni. Poniżej kilka wybranych produkcji, a na końcu znajdziecie pełną listę tytułów.

Tytuły oryginalne

El Camino: Film “Breaking Bad”

Długo trzymana w tajemnicy kontynuacja słynnego serialu stacji AMC, opowiadająca o dalszych losach Jesse’ego Pinkmana. W powstanie filmu została zaangażowana ekipa odpowiedzialna za Breaking Bad, na czele z Aaronem Paulem w roli głównej oraz Vince’em Gilliganem – twórcą serialu – który tutaj pełni funkcję scenarzysty i reżysera. Zapowiedziany jest powrót kilku innych postaci znanych z Breaking Bad, ale poza drobnymi wyjątkami nie wiadomo jeszcze, kogo ponownie zobaczymy na ekranie. Dla fanów serialu pozycja obowiązkowa, lecz bez jego znajomości zapewne nie opłaca się sięgać po nowe dzieło Gilligana, fabularnie ściśle powiązane.

Pralnia

Za Netfliksem: “Prowadząca śledztwo w sprawie oszustwa ubezpieczeniowego wdowa (Meryl Streep) trafia na trop prawników z Panama City (Gary Oldman i Antonio Banderas), których przepisem na życie jest nadmierne wykorzystywanie globalnego systemu finansów”. Oparty na faktach film w reżyserii Stevena Soderbergha zadebiutował na festiwalu w Wenecji i zdobył niestety mieszane opinie krytyków, ale mimo to imponuje obsadą – oprócz Streep, Banderasa i Oldmana występują jeszcze między innymi David Schwimmer i Sharon Stone.

Rany

Historia barmana, który wplątuję się w serię nieprzyjemnych wydarzeń po tym, jak odbiera tajemniczy telefon. W rolach głównych Armie Hammer, Zazie Beetz i Dakota Johnson. Film pokazywany był już na festiwalu Sundance i w Cannes. Odbiór krytyków – podobnie jak w przypadku Pralni – był mieszany, ale ciekawe trio aktorów mimo to zachęca do seansu.

Nazywam się Dolemite

Zapowiedź Netflixa: “Nominowany do Oscara Eddie Murphy jako legendarny Rudy Ray Moore, prekursor komedii i rapu, który na przekór wszelkiej krytyce stworzył swoje zabawne, obrazoburcze, parające się kung-fu alter ego o imieniu Dolemite i w latach 70. XX wieku stał się fenomenem nurtu blaxploitation.”. Film zadebiutował na festiwalu filmowym w Toronto i zdobył uznanie krytyków. Być może dla Eddie’ego Murphy’ego będzie to okazja, by znowu zaistnieć w filmowym świecie.

W wysokiej trawie

Opowiadanie będące materiałem źródłowym Stephen King napisał wraz z synem, Joe Hillem. Scenariuszem i reżyserią filmu zajął się Vincenzo Natali. Występuje Patrick Wilson. Za Netflixem: “Gdy rodzeństwo Becky i Cal słyszą dochodzący spośród wysokiej trawy głos małego chłopca, który wzywa pomocy, postanawiają mu pomóc. Po wejściu w pole zostają wciągnięci w świat złowieszczej mocy, która szybko ich dezorientuje i rozdziela. Odcięci od świata i niezdolni do wyrwania się tajemniczej sile Becky i Cal wkrótce odkrywają, że czasem lepiej jest pozostać zagubionym, niż dać się znaleźć.”

Życie z samym sobą

https://www.youtube.com/watch?v=5w54yW2Ur50

Nowy komediowy serial. Paul Rudd gra Milesa, który po wizycie w spa mającym uczynić go lepszą osobą uświadamia sobie, że kuracja stworzyła jego duplikat. Klon zajmuje miejsce bohatera, a Miles zmuszony jest odzyskać swoje dawne życie. Serial, nazwany egzystencjalną komedią, będzie składać się z ośmiu odcinków. Reżyserią zajmą się twórcy takich filmów jak Wojna płci oraz Mała Miss.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA