search
REKLAMA
News

Policja w Luizjanie ogłosiła godzinę policyjną dźwiękiem syreny z NOCY OCZYSZCZENIA. Komendant wyjaśnia

Łukasz Budnik

8 kwietnia 2020

REKLAMA

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, w miejscowości Crowley w Luizjanie wprowadzono godzinę policyjną. Od 21:00 obywatele powinni siedzieć w domach, a osoby wracające z pracy muszą mieć ze sobą zaświadczenie od pracodawców. Policja przypomniała o godzinie policyjnej za pomocą syreny – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dźwięk ten został użyty też w filmie Noc oczyszczenia.

Produkcja z 2013 roku zapoczątkowała całą serię – tytułowa noc oczyszczenia to czas, w którym można bezkarnie popełniać przestępstwa, w tym zabijać inne osoby. Start tego “wydarzenia” ogłaszany był właśnie za pomocą syreny – tej samej, której użyto w Luizjanie. Dźwięk został rozpoznany przez obywateli, a cała sprawa wzbudziła niemałe poruszenie i stała się popularna w sieci. Komendant policji w Crowley, Jimmy Broussard, zapewnił że nie był świadomy pochodzenia dźwięku i już nigdy więcej nie pozwoli na jego użycie. Z kolei przedstawiciele parafii Acadia zapewnili, że nie mieli nic wspólnego z wyborem takiego sygnału dźwiękowego.

Z użyciem syreny nie miało nic wspólnego studio Universal, które produkuje filmy z serii. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA