search
REKLAMA
News

Czy sequel THE SOCIAL NETWORK ma szansę powstać? David Fincher zabrał głos

“The Social Network” trafiło do kin w 2010 roku.

Łukasz Budnik

28 października 2023

REKLAMA

Minęło już 13 lat od premiery The Social Network, cenionego filmu Davida Finchera. Po premierze opowieść o powstaniu Facebooka spotkała się z pozytywnym odbiorem krytyków, otrzymała kilka nominacji do Oscara i zdobyła trzy statuetki, w tym za najlepszy scenariusz. Jego autorem był Aaron Sorkin.

W nowym wywiadzie Fincher został zapytany o ewentualną kontynuację The Social Network. Stwierdził:

Aaron i ja prowadziliśmy rozmowy na ten temat, ale to jest, hm… To puszka Pandory.

Sam Sorkin trzy lata temu wyraził nieco większą chęć na stworzenie sequela, choć pod jednym warunkiem. Twórca oparł scenariusz na książce “The Accidental Billionaires” autorstwa Bena Mezricha. Gdyby miał tworzyć skrypt do sequela, znów skorzystałby z literatury – tym razem postawiłby na “Zucked” Rogera McNamee, bardzo krytycznego wobec wpływu Facebooka na społeczeństwo i demokrację. Sorkin chciałby podjąć temat “mrocznej strony Facebooka”, podobnie jak producent Scott Rudin.

Choć Sorkin twierdził, że “istnieje problem, z którym trzeba coś zrobić”, to nie zacznie pisać scenariusza bez zapewnienia, że to David Fincher stanie za kamerą kontynuacji.

Chcielibyście zobaczyć The Social Network 2?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA