search
REKLAMA
Zestawienie

NAJLEPSZE odpowiedzi aktorek na ŻENUJĄCE PYTANIA w wywiadach

Niektóre aktorki mierzyły się z żenującymi i okropnymi pytaniami w wywiadach. Oto wybrane przykłady.

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

1 stycznia 2022

REKLAMA

Patrząc na niektóre współczesne wywiady z aktorkami zaliczanymi do czołówki Hollywood, można odnieść wrażenie, że dziennikarzy wcale nie interesują filmy, ale raczej dieta i ubiór. Okazuje się jednak, że większość aktorek – podobnie jak Jung-Jae Lee, który mimo ogromnej popularności w Korei od dobrych trzech dekad ciągle dostaje pytania, jak to jest być w końcu popularnym po sukcesie Squid Game – postanawia w takich sytuacjach wybrać drogę sarkazmu, choć część nie potrafi powstrzymać się od złości. Oto kilka przykładów prezentujących najlepsze odpowiedzi aktorek na okropne pytania w wywiadach.

Lady Gaga

Znana piosenkarka, która z powodzeniem realizuje się także w roli aktorki (Narodziny gwiazdy, Dom Gucci), praktycznie od samego początku swojej muzycznej kariery musi mierzyć się z licznymi okropnymi pytaniami dotyczącymi przede wszystkim jej wizerunku scenicznego. W trakcie jednego z wywiadów z 2009 roku Gaga po raz kolejny została zapytana praktycznie o to samo, co zwykle – czy jej zdaniem ubiór oraz prowokujące teksty piosenek nie sprawią, że ludzie nie będą koncentrowali się na prawdziwym przekazie muzyki. Dziennikarz zadał jej kilka razy to samo pytanie, choć piosenkarka od razu odpowiedziała stanowczo „nie”. W końcu Gaga stwierdziła krótko, że gdyby była mężczyzną z papierosem, który opowiadałby o tym, że robi muzykę, bo lubi kobiety i szybkie samochody, zostałaby nazwana gwiazdą rocka. Ale skoro jest kobietą, to wszyscy wokół się o nią martwią. Jednocześnie zwróciła uwagę na społeczność gejowską, która jej zdaniem nie zadawałaby tego typu pytań, bo kocha silne kobiety.

Helen Mirren

Aktorka już w 1975 roku potrafiła w elegancki sposób usadzić seksistowskich dziennikarzy komentujących jej wygląd. Późniejsza zdobywczyni Oscara została zapytana przez redaktora Michaela Parkinsona, czy jej fizyczne atrybuty (o których podobno wszyscy non stop mówią w kuluarach) nie przeszkadzają jej w spełnianiu marzenia o byciu odnoszącą sukcesy aktorką. Mirren, która w tamtym czasie miała niecałe 30 lat i była dopiero na początku swojej filmowej drogi, odgryzła się pytaniem: „Czy odnosząca sukcesy aktorka nie może mieć dużych piersi?”. Dziennikarz stwierdził, że jego zdaniem kobiece walory mogą odciągać uwagę widza od filmu, co jeszcze mocniej ją zezłościło. Wyraziła nadzieję, że jakość aktorskiego występu i żywa relacja pomiędzy aktorem a widzem pozwoli uniknąć zadawania takich nudnych pytań. Mimo to Parkinson odmówił przeproszenia Mirren za to dość nieodpowiednie pytanie.

Scarlett Johansson

Aktorka musiała mierzyć się z seksistowskimi dziennikarzami w trakcie promocji filmów ze stajni MCU ze swoim udziałem. Podczas gdy jej koledzy dostawali naprawdę ciekawe pytania dotyczące ich postaci oraz innych aspektów gry aktorskiej, ta wiecznie otrzymywała pytania na temat swojej diety oraz tego, czy pod obcisłym kostiumem miała jakąkolwiek bieliznę. W trakcie jednego z wywiadów dla „Extra”, gdzie towarzyszył jej Jeremy Renner wcielający się w rolę Hawkeye’a, wybuchła, że już piąty raz słyszy to samo. Dodała, że nie rozumie, dlaczego jedni ludzie pytają innych, czy ci noszą bieliznę. Dziennikarz Jerry Penacoli nie dawał za wygraną. W końcu zapytał Scarlett, czy jego zachowanie było nieodpowiednie. Aktorka odpowiedziała, że może zapytałby o to samo Jossa Whedona. Inny wywiad skwitowała zdaniem: „Jak to jest, że moi koledzy dostają pytania egzystencjalne, a ja na temat jedzenia dla królików?”.

Anne Hathaway

Niestety dziennikarz Jerry Penacoli znany jest z zadawania aktorkom seksistowskich pytań. Kwestia ta dotyczy nie tylko Scarlett Johansson, ale również Anne Hathaway, która wzięła udział w wywiadzie dla „Extra” mającym promować film z jej udziałem – Mroczny Rycerz powstaje. Podobnie jak w przypadku koleżanki po fachu, dziennikarz strasznie chciał się dowiedzieć, co aktorka zrobiła, by zmieścić się w obcisłym kostiumie Kobiety-Kota, oraz czy stosowała jakąś specjalną dietę, by się to udało. Hathaway w odpowiedzi zapytała, czy dziennikarz porusza tego typu zagadnienia, bo zamierza zrzucić zbędne kilogramy, czy może sam chce się zmieścić w kostium Kobiety-Kota.

Cate Blanchett 

Laureatka Oscara w trakcie promowania filmu Kopciuszek, w którym grała jedną z głównych ról, musiała zmierzyć się z prawdopodobnie najdziwniejszym pytaniem w swojej karierze. Dziennikarz Jonathan Hyla zaczął od wypytywania aktorki o jej ulubione alkohole. Ta w pewnym momencie mu przerwała i zasugerowała, że powinni skupić się przede wszystkim na filmie. Dziennikarz zapytał o scenę z kotem w obroży i na smyczy, zastanawiając się głośno, jak Blanchett to zrobiła, że ten jej się słuchał, gdyż, cytując: „założył obrożę kotu swojej dziewczyny i wcale to nie zadziałało”. Aktorka wybuchła, pytając prowadzącego: „To ma być twoje pytanie?” (ang. „Is that your f*cking question?”).

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Chociaż docenia żelazny kanon kina, bardziej interesuje ją poszukiwanie takich filmów, które są już niepopularne i zapomniane. Wielka fanka kina klasy Z oraz Sherlocka Holmesa. Na co dzień uczestniczka seminarium doktoranckiego (Kulturoznawstwo), która marzy by zostać żoną Davida Lyncha.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA