search
REKLAMA
Zestawienie

FILMY i SERIALE, które zobaczysz W SIERPNIU NA NETFLIKSIE

Filip Pęziński

31 lipca 2019

REKLAMA

Trwają wakacje, czas, który sprzyja wypoczynkowi i oddawaniu się lenistwu. Być może część z was zechce spędzić wolne dni, nadrabiając filmowe zaległości lub zapoznając się z ciekawymi premierami. Z pomocą przychodzi Netflix, który dla swoich subskrybentów przygotował kilka ciekawych pozycji. Oto wybrane z nich.

Na ostatniej stronie znajdziecie pełną listę premier.

Seriale oryginalne

Już 2 sierpnia na platformie pojawi się trzeci sezon serialu Drodzy biali! – cenionej produkcji o tarciach rasowych na jednym z amerykańskich uniwersytetów, a 9 sierpnia obejrzeć będziemy mogli także trzeci sezon uwielbianego przez widzów serialu GLOW – historii kobiet zajmujących się wrestlingiem. Największym wydarzeniem sierpnia jest jednak bez wątpienia powrót Mindhunteraserialu Davida Finchera. To bardzo pozytywnie oceniany przez widzów i krytyków format o agentach FBI, którzy przeprowadzali rozmowy z seryjnymi zabójcami w celu analizy przyczyn popełnianych przez nich zbrodni. Nowy sezon pojawi się już 16 sierpnia. Miesiąc zamknie produkcja Ciemny kryształ: Czas buntu. Prequel kultowego filmu do obejrzenia od 30 sierpnia.

Filmy oryginalne

miłość-pod-jednym-dachem

Od 5 sierpnia zobaczyć będziemy mogli W świecie anime – pełnometrażowy dokument o japońskiej sztuce animacji. Z kolei 16 sierpnia na platformie pojawią się aż trzy oryginalne produkcje Netflixa: hiszpańska komedia polityczna pt. Mała Szwajcaria, komedia Sześcioraczki, w której w sześć ról wcieli się Marlon Wayans, oraz animowane Dzieciaki straszaki: Powrót do szkoły dla całej rodziny. Na 29 sierpnia zaplanowano premierę komedii romantycznej Miłość pod jednym dachem.

Filmy na licencji

Wściekłe psy 

reservoir-dogs

Film, którego nie trzeba przedstawiać. Pozycja absolutnie kultowa i obowiązkowa, czyli reżyserski debiut samego Quentina Tarantino. W jego pierwszym filmie zobaczymy niemal wszystkie charakterystyczne dla jego produkcji elementy, ale też zauważyć możemy, jak długą drogę przeszedł twórca od 1992 roku. Wściekłe psy opowiadają o grupie złodziei planującej napad na jubilera. W obsadzie m.in. Harvey Keitel, Michael Madsen, Tim Roth i Steve Buscemi. Film pojawi się na Netfliksie już 1 sierpnia. Idealny moment na powtórkę (lub pierwszy seans) przed premierą Pewnego razu… w Hollywood.

Pulp Fiction 

pulp-fiction

Wściekłe psy nie są jedynym filmem Tarantino, który będziecie mogli obejrzeć na Netfliksie 1 sierpnia. Tego samego dnia streamingowy gigant udostępni także kultowe Pulp Fiction. Drugi film Tarantino ugruntował jego wizerunek rewolucjonisty i wizjonera kina amerykańskiego. Pulp Fiction to zbiór historii o szeroko rozumianym półświatku. W obsadzie m.in. John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman i Bruce Willis. Za swój film Tarantino został nagrodzony Złotą Palmą, Złotym Globem oraz Oscarem.

Moje córki krowy

moje-corki-krowy-rez-kinga-debska-premiera-filmowa-fot-robert-palka-kino-swiat-2015-09-07-002-920×613

Już 1 sierpnia zobaczyć będziemy mogli także polską produkcję Moje córki krowy. Film autorstwa Kingi Dębskiej spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i został nagrodzony nagrodą publiczności podczas rozdania Orłów w 2016 roku. Produkcja opowiada o siostrach, które w obliczu choroby rodzica postanawiają polepszyć własne relacje. W rolach głównych wystąpili: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Marcin Dorociński oraz Łukasz Simlat.

Wywiad ze słońcem narodu 

wywiad-ze-sloncem-narodu

Również 1 sierpnia do biblioteki Netflixa trafi zwariowana komedia Wywiad ze słońcem narodu, opowiadająca o gospodarzu i producencie talk-show, którzy ze względu na możliwość przeprowadzenia wywiadu z głową Korei Północnej zostają wplątani w międzynarodowy spisek. W rolach głównych James Franco i Seth Rogen. Film wywołał swego czasu spore kontrowersje, kiedy okazało się, że był powodem, dla którego hakerzy włamali się do bazy mailowej Sony.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Kocha kino społecznie zaangażowane. I takie z superbohaterami strzelającymi laserami.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA