search
REKLAMA
Zestawienie

Nie tylko NETFLIX! Warte polecenia platformy VOD dostępne W POLSCE

Choć na polskim rynku nadal brakuje paru mocnych graczy, to znaleźć można dużo serwisów VOD godnych polecenia. Sprawdźcie, jakie mamy na myśli!

Krzysztof Nowak

7 sierpnia 2021

vod
REKLAMA

Choć na każdym kroku słyszy się, że nie ma co oglądać, to akurat platform streamingowych w Polsce… jest całkiem sporo (miałem napisać, że nie brakuje, jednak opóźniające się premiery Disney+ i HBO Max mi na to nie pozwoliły). W tym zestawieniu podam moje propozycje subskrypcji, których zakup warto rozważyć, do czego co poniektórych skłonią być może zmiany w cenniku Netfliksa (przypomnijmy bowiem, że cena konta Premium uległa podwyżce). Postaram się wybrać alternatywy i dla fanów kina rozrywkowego, i niezależnego, i seriali, i innych formatów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Nie jest to artykuł sponsorowany.

HBO GO

hbo go

Zaczynamy od oczywistego konkurenta Netfliksa. Mimo że premiera HBO Max w Polsce regularnie się opóźnia, to i tak zdecydowanie warto sięgnąć po jego starszego brata. W ofercie znajdziemy mnóstwo klasycznych seriali, takich jak Rodzina Soprano, Kompania braci oraz Prawo ulicy, a także nowsze, ale równie udane pozycje – Detektywa, Grę o tron czy Czarnobyl. Do tego nie można zapominać o bogatej w wartościowe tytuły, regularnie uzupełnianej o kolejne bibliotece filmów, przez którą przewinęła się ostatnio choćby seria o Jamesie Bondzie (cała!). W cenie zaledwie 24,90 zł miesięcznie jest to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji dla fanów kina oraz telewizji.

Player

player

Tymczasem jeśli wolicie polskie produkcje, to powinniście pomyśleć o subskrypcji Playera. Choć w jego ofercie znajdziemy głównie propozycje TVN-u, to trafiła do niej także część tytułów dostępnych w HBO i Canal+ oraz programy telewizyjne (także na żywo), reality show i teleturnieje. Player ma wiele pakietów do wyboru, w związku z czym możecie dopasować cenę i zasób materiałów pod swoje gusta, z czego jest też możliwość zdecydowania się na wyjątkowo tani – bo kosztujący zaledwie 5 zł za 30 dni – dostęp z wbudowanymi reklamami.

Ipla.tv

ipla

Inną propozycją dla wielbicieli polskich produkcji jest platforma Polsatu. Znajdziemy na niej tak kultowe dla rodzimej telewizji tytuły jak Świat według Kiepskich czy Miodowe lata. Dostępne są na niej także wybrane utwory z oferty HBO (ale nie wszystkie, warto przejrzeć listę przed decyzją o zakupie pakietu) oraz zupełnie darmowe klasyki polskiego kina. Jeśli chcecie nadrobić wybitne pozycje z naszej kinematografii takie jak Matka Joanna od Aniołów, Niewinni czarodzieje lub Pożegnania, to znajdziecie je właśnie tutaj wraz z ogromem innych, równie poważanych filmów.

Prime Video

prime video

Ten coraz mocniej walczący o topkę serwis może pochwalić się znakomitym stanem technicznym. W przeciwieństwie do wielu innych wspomnianych w zestawieniu platform szanse na to, że losowy komunikat przerwie nam oglądanie w punkcie kulminacyjnym, są naprawdę nikłe. Dla fanów ciekawostek świetna jest za to funkcja X-Ray umożliwiająca sprawdzenie w dowolnym momencie wyświetlanej produkcji podkładu muzycznego lub obsady biorącej udział w danej scenie. Do tego nie możemy zapominać o coraz bardziej powiększającej się bibliotece, w której znajdziemy kultowy sitcom The Office, uwielbiane przez krytyków, nagradzane seriale, czyli Fleabag czy Wspaniała pani Maisel, a także znakomite seriale superbohaterskie – The Boys oraz Invincible. No i wielkimi krokami nadchodzi najdroższy serial w historii – Władca pierścieni. 25,99 zł miesięcznie nie jest w tym przypadku wygórowaną ceną.

Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak

Kocha kino azjatyckie, szczególnie koreańskie, ale filmami zainteresował się dzięki amerykańskim blockbusterom i ma dla nich specjalne miejsce w swoim sercu. Wierzy, że kicz to najtrudniejsze reżyserskie narzędzie, więc ceni sobie pracę każdego, kto potrafi się nim posługiwać.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA