search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wygląda dziś drugoplanowa obsada serialu PRZYJACIELE?

“Przyjaciele” to nie tylko główna szóstka, lecz także wiele ról drugoplanowych. Co dziś słychać u tej części obsady?

Łukasz Budnik

8 sierpnia 2021

Friends
REKLAMA

W maju wyemitowano program Przyjaciele: Spotkanie po latach, w którym spotkała się główna obsada kultowego serialu, a gościnnie pojawiło także kilka gwiazd drugoplanowych. Większość uwagi skupiła się jednak na tytułowych przyjaciołach – my tymczasem w nowej odsłonie “Kiedyś/dziś” sprawdzamy, co słychać dziś u tych aktorów, którzy pojawiali się w serialu sporadycznie lub których wątek trwał jedynie kilka odcinków.

Dla formalności zacznijmy od zdjęcia głównej obsady:

Friends The Reunion przyjaciele spotkanie po latach

Oto wybrani aktorzy drugoplanowi z serialu:

Christina Pickles – Judi Geller

przyjaciele 1

Jeszcze w czasie trwania Przyjaciół Pickles pojawiła się m.in. w Legalnej blondynce oraz Romeo i Julii. Po zakończeniu sitcomu mogliśmy ją oglądać w Jak poznałem waszą matkę (zagrała tam babcię Lily), Dollface lub internetowej produkcji Break a Hip, za którą dostała nagrodę Emmy.

Elliot Gould – Jack Geller

przyjaciele 2

Gould był uznanym aktorem już w momencie dołączenia do obsady Przyjaciół; występował wcześniej choćby w serialu M*A*S*H. Po emisji Przyjaciół grał między innymi w filmach z serii Ocean’s… oraz serialu Ray Donovan. Wraz z Christiną Pickles pojawił się na moment w Spotkaniu po latach.

Jane Sibbett – Carol 

przyjaciele 3

Sibbett wcieliła się w serialu w byłą żonę Rossa (co ciekawe, starała się o rolę Rachel), a w dalszych latach kariery pojawiała się gościnnie w innych produkcjach telewizyjnych, w tym w Ally McBeal.

Jessica Hecht – Susan

przyjaciele 4

Hecht możecie kojarzyć między innymi z Breaking Bad, gdzie zagrała Gretchen, dawną znajomą Walta. Wystąpiła także w DickinsonThe Boys oraz Grzesznicy Netfliksa.

Aisha Tyler – Charlie

przyjaciele 5

Tyler w późniejszych sezonach grała partnerkę Rossa (zostawiła go jednak dla byłego). W kolejnych latach występowała w takich produkcjach, jak Zaklinaczka duchów, CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas, Hawaii 5.0, czy Zabójcze umysły. Była prowadzącą programów The Talk oraz Whose Line Is It Anyway?.

James Michael Tyler – Gunther

przyjaciele 6

Rola Gunthera pozostaje najsłynniejszą w karierze Tylera, który zaliczył jeszcze występy w Scrubs czy Odcinkach, gdzie spotkał się na planie z Mattem LeBlankiem. Pojawił się w Spotkaniu po latach; kilka dni później ujawnił, że choruje na raka prostaty.

Cole Sprouse – Ben Geller

przyjaciele 7

W syna Rossa wcielał się w sezonach 6-8 Cole Sprouse. Później wraz z bratem Dylanem grał w popularnym serialu Disney Channel pt. Nie ma to jak hotel. Po latach Cole został zaangażowany m.in. do Riverdale oraz Trzech kroków od siebie, a Dylan do After We Collided. Co ciekawe, córkę Rossa i Rachel grały bliźniaczki; niedawno wystąpiły w To my Jordana Peele’a.

Tom Selleck – Richard Burke

przyjaciele 8

Selleck był znany już w momencie dołączenia do Przyjaciół (w czym pomógł na przykład serial Magnum). Po zakończeniu grał w filmach telewizyjnych z serii Jesse Stone, pojawił się także w Orłach z Bostonu i Zaprzysiężonych. Znalazło się dla niego miejsce w Spotkaniu po latach.

Eddie Cahill – Tag Jones

przyjaciele 9

Tag był jednym z chłopaków Rachel – to on zerwał z nią w jej trzydzieste urodziny ze względu na różnicę wieku i dążenie do innych celów. W kolejnych latach Cahilla mogliśmy oglądać w serialach CSI: Kryminalne zagadki Nowego JorkuPod kopułą oraz Conviction.

Paul Rudd – Mike Hannigan

przyjaciele 10

Nieobecność Rudda podczas Spotkania po latach była rozczarowaniem dla wielu fanów. Aktor z powodzeniem rozwija swoją karierę, występując nie tylko w lubianych komediach, lecz także – a może przede wszystkim – w kinowym uniwersum Marvela, gdzie wciela się w Scotta Langa, a więc Ant-Mana.

Maggie Wheeler – Janice Litman

przyjaciele 11

OH. MY. GOD. Grana przez Wheeler Janice jest jedną z najsłynniejszych drugoplanowych postaci Przyjaciół. Aktorka w latach po serialu zagrała m.in. w serialowym Jack i JillJak poznałem waszą matkę oraz Taniec rządzi. Wzięła udział w Spotkaniu po latach.

Giovanni Ribisi – Frank Buffay

przyjaciele 12

Ribisi to kolejny po Ruddzie aktor z zestawienia, który pojawia się w filmach hollywoodzkich. Zagrał w Między słowamiAvatarze, Milionie sposobów, jak zginąć na Zachodzie oraz obu częściach Teda.

Hank Azaria – David

przyjaciele 13

Azaria jest świetnie znany ze swoich ról dubbingowych, między innymi w serialu Simpsonowie, gdzie dubbinguje kilka postaci (do 2020 podkładał głos Apu, co później wywołało kontrowersje). Zagrał też Gargamela w aktorskiej wersji Smerfów.

Helen Baxendale – Emily

przyjaciele 14

Baxendale wcieliła się w dziewczynę, a później żonę Rossa. Dziś aktorka pojawia się głównie na małym ekranie, ostatnio na przykład w Noughts + Crosses oraz Cuckoo.

Bonnie Sommerville – Mona

przyjaciele 18

Kolejna z partnerek Rossa. Sommerville po Przyjaciołach można było zobaczyć m.in. w Życiu na fali, Brzydkiej prawdzie oraz Code Black. Zaliczyła także epizodyczny występ w Spider-Manie 2, wcielając się w… krzyczącą kobietę.

Lauren Tom – Julie

przyjaciele 17

Lauren Tom na dziś na koncie kilkadziesiąt produkcji, z czego wiele to występy dubbingowe. Swojego głosu użyczała także w grach komputerowych.

Jon Favreau – Pete

przyjaciele 15

Jona Favreau dziś można skojarzyć jako twórcę, który dał nam początek MCU (reżyserował Iron Mana) i współtworzył serial The Mandalorian. Aktor i reżyser gra też w filmach MCU rolę Happy’ego Hogana. Na swoim reżyserskim koncie ma także Księgę dżungli oraz Króla lwa z 2019 roku.

Larry Hankin – pan Heckles

przyjaciele 16

W ostatnich latach Hankina mogliśmy oglądać w serialu Breaking Bad oraz filmowym sequelu pt. El Camino. Na moment pojawił się w Spotkaniu po latach.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA