search
REKLAMA
News

HBO Max: znamy szczegóły na temat nowej platformy streamingowej

Łukasz Budnik

30 października 2019

hbo max
REKLAMA

Lada dzień ruszają AppleTV+ i Disney+, a w przyszłym roku na rynek trafi jeszcze jedna platforma streamingowa – HBO Max. To kolejny serwis firmy, która już teraz oferuje amerykańskim widzom usługę HBO Now, a globalnym – HBO Go. 

HBO, Time Warner Media oraz AT&T podzielili się kilkoma szczegółami na temat nowej platformy. Wiemy, że w USA ruszy ona w maju 2020 roku, a początkowa cena abonamentu wyniesie 14,99 USD. Cena związana jest z tym, że HBO Max traktowane jest jako usługa premium, na której znajdziemy nie tylko treści dostępne już w HBO Now/Go, lecz także zasoby Warner Bros., New Line, DC, CNN, TNT, TBS, truTV, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i innych. Oznacza to, że w bibliotece znajdą się takie produkcje jak JokerRick i Morty, South Park, Robot Chicken i inne. W USA na wyłączność widzowie będą mogli oglądać też Przyjaciół,  Biuro oraz Teorię wielkiego podrywu.

Poza tytułami nabytymi HBO Max będzie też tworzyć własne treści, w tym nowy serial Ridleya Scotta (Raised by Wolves), Tokyo Vice od Michaela Manna, serial oparty na komiksach z serii “Zielona Latarnia” oraz prequel Gry o tron, o którym pisaliśmy dzisiaj wcześniej. Łącznie – 10000 godzin materiału.

W 2021 roku HBO planuje otworzyć wersję serwisu z reklamami, która zapewne będzie tańsza niż standardowa. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy HBO Max zostanie udostępnione użytkownikom spoza USA. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA