search
REKLAMA
Zestawienie

KIEDYŚ/DZIŚ. Gdzie są teraz gwiazdy serialu GRA O TRON?

Z okazji premiery Rodu smoka zastanawiamy się, co dzisiaj robią gwiazdy Gry o tron.

Katarzyna Kebernik

16 września 2022

REKLAMA

Ród smoka cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Naturalnie wywołuje też wspomnienia z Grą o tron, czyli swoim serialem matką. Jak potoczyły się kariery największych gwiazd tej produkcji?

Kit Harrington

Po zakończeniu emisji Gry o tron Kit nie pojawił się w wielu produkcjach. Najgłośniejszym filmem z jego udziałem było słabo przyjęte Eternals, gdzie wcielił się w Black Knighta. Wydaje się, że rola Jona Snowa pozostanie jego największym osiągnięciem zawodowym. Aktor powróci zresztą do tej postaci w zapowiedzianym przez HBO spin-offie o dalszych przygodach Jona. Rola w GoT okazała się dla Kita tak ważna również dlatego, że znalazł dzięki niej miłość. Jest żonaty z Rose Leslie, czyli serialową Ygritte. Para doczekała się w 2021 r. syna. W przygotowaniu jest również inspirowany Frankensteinem film Mary’s Monster, w którym Kit zagra jedną z głównych ról.

Emilia Clarke

Również Emilia Clarke nie zrobiła spektakularnej kariery po zakończeniu udziału w Grze o tron i dobrze wróżących występach m.in. w Solo. W jej przypadku jednak mniejsze zaangażowanie w aktorstwo w ostatnich latach wyniknęło przede wszystkim z problemów zdrowotnych: pomimo młodego wieku aktorka przeszła dwa tętniaki mózgu i szereg poważnych operacji. Emilia nadal pozostaje bardzo lubiana przez widzów – petycja o zastąpienie przez nią Amber Heard w kontynuacji Aquamana zdobyła mnóstwo podpisów, choć nie wpłynęła ostatecznie na zmianę aktorki grającej Merę. Popularność Brytyjki doceniają marketingowcy, dlatego tak często możemy oglądać ją nie na ekranie, a w reklamach, jest m.in. ambasadorką marki kosmetycznej Clinique. Aktorka nie mówi wiele o swoim życiu prywatnym. W przyszłym roku ujrzymy Emilię w serialu Marvela Secret Invasion. Zobaczymy, czy stworzy tam rolę na miarę Daenerys Targaryen.

Nathalie Emmanuel

Swoje aktorskie CV stale poszerza za to piękna Missandei. Już niebawem w polskich kinach zobaczymy horror Zaproszenie z 33-latką w roli głównej. Oprócz tego po zakończeniu Gry o tron Emmanuel mogliśmy oglądać m.in. w serii Szybcy i wściekli. Najciekawsze wydaje się być dopiero przed aktorką. W przyszłym roku nie tylko powróci jako Ramsey w dziesiątej części Szybkich i wściekłych, ale także – przede wszystkim – wystąpi w jednej z głównych ról w Megalopolis, czyli najnowszym filmie Francisa Forda Coppoli, w którym zobaczymy również Zendayę i Oscara Isaaca.

Sophie Turner

Prywatnie serialowa Sansa jest żoną piosenkarza Joe Jonasa, z którym ma dwójkę dzieci. Gwiazdorska para chętnie pojawia się na czerwonych dywanach, a samą Sophie dostrzega i docenia branża mody – przede wszystkim marka Louis Vuitton, której jest ambasadorką. Angielka nie zapomina jednak o aktorstwie. Chociaż rola Jean Grey w serii X-Men nie przyniosła jej równie dużej popularności co rola Sansy (głównie ze względu na miałkość samych filmów z jej udziałem, a nie niedostatki aktorskiego talentu), a sama zainteresowana otwarcie opowiada o byciu introwertyczką i chęci skoncentrowania się na rodzinie, to od czasu zakończenia Gry o tron Turner zaliczyła kilka bardzo ciekawych występów. Mogliśmy ją oglądać m.in. w uznanym miniserialu Schody, a na polską premierę czeka komedia Zróbmy zemstę z jej udziałem.

Maisie Williams

Aktorka szybko odcięła się od roli Aryi poprzez drastyczną zmianę wizerunku. Najpierw rozjaśniła brwi i pofarbowała włosy na platynowy blond, a ostatnio ogoliła głowę „na zapałkę”. Jej ekscentryczne stylizacje obserwuje na Instagramie ponad 10 milionów fanów. Duży wpływ na jej styl ma chłopak, projektant modowy Reuben Selby. Maisie nie zrezygnowała z aktorstwa, chociaż przez pewien czas szukała dla siebie drogi i po nieprzekonującym występie w Nowych mutantach zrobiła sobie krótką przerwę od grania. Wydaje się, że najbliższe są jej role w unikatowych produkcjach: gra w serialu Pistol o początkach punk rocka, a już niedługo wcieli się w siostrę Christiana Diora i bojowniczkę francuskiego ruchu oporu w produkcji The New Look.

Katarzyna Kebernik

Katarzyna Kebernik

Publikuje w "KINIE", serwisie Film w Szkole i (oczywiście) na film.org.pl. Edukatorka filmowa w Zespole Edukatorów Ferment Kolektiv. Lauretka II nagrody w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych oraz zwyciężczyni konkursu Krytyk Pisze Festiwalu Kamera Akcja.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA