search
REKLAMA
News

Trwają prace nad sequelem “Gry o tron” poświęconym postaci JONA SNOWA. Kit Harington związany z projektem

Prace nad serialem, którego bohaterem miałby być Jon Snow, są na wczesnym etapie.

Łukasz Budnik

17 czerwca 2022

REKLAMA

W tym roku na HBO ma pojawić się prequel Gry o tron zatytułowany Ród smoka, opowiadający o wydarzeniach z dynastii Targaryenów. Tymczasem “The Hollywood Reporter” przekazało, że na wczesnym etapie są prace także nad swego rodzaju sequelem serialu – spin-offie poświęconym postaci Jona Snowa.

W finale ósmego sezonu Jon Snow – a właściwie Aegon Targaryen – po tym, jak zabił Daenerys, zostaje wygnany z Westeros i wyrusza za Mur na północ wraz z dzikimi. Nie wiadomo, o czy miałaby opowiadać fabuła serialowego sequela, ale jeśli doszedłby on do skutku, rolę Snowa powtórzyłby Kit Harrington. Aktor od czasu zakończenia Gry o tron dołączył do MCU (pojawił się w Eternals), a ostatnio zagrał rolę Henryka V w sztuce wystawianej w National Theatre.

Serial o Jonie byłby kolejnym już projektem związanym z Grą o tron w planach HBO. Inne to między innymi 9 VoyagesFlea Bottom oraz 10,000 Ships. Ten pierwszy miałby opowiadać o przygodach Lorda Corlysa Velaryona, który podróżował po morzu do rozmaitych krain Westeros, Flea Bottom miałby skupić się na najbiedniejszej dzielnicy King’s Landing, a 10,000 Ships to historia wojowniczej księżniczki Nymerii. Produkcja o Jonie byłaby jednak pierwszym zaplanowanym sequelem oryginału.

Dziennikarz “The Hollywood Reporter” już teraz spekuluje, czy HBO zdecyduje się również na projekty poświęcone innym wciąż żyjącym bohaterom oryginału.

Na ten moment HBO nie wypowiedziało się w sprawie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA