search
REKLAMA
News

Ben Affleck powróci jako Batman w filmie AQUAMAN: ZAGINIONE KRÓLESTWO

Ben Affleck raz jeszcze ubierze kostium Batmana.

Łukasz Budnik

29 lipca 2022

REKLAMA

W 2023 roku zobaczymy sequel Aquamanazatytułowany Aquaman i Zaginione Królestwo. W roli tytułowej powróci oczywiście Jason Momoa; jak się okazuje, będzie mu towarzyszyć kolega z planu Ligi Sprawiedliwości: Ben Affleck.

O tym, że Affleck powróci do roli Bruce’a Wayne’a/Batmana, Momoa poinformował na swoim Instagramie, pisząc o “zjednoczeniu się”. Choć Affleck w 2019 roku zapowiedział, że rezygnuje z roli Batmana (a planowany solowy projekt poświęcony jego bohaterowi przeistoczył się ostatecznie w film z Robertem Pattinsonem), już dwa razy powrócił do tej postaci. Raz przy okazji dokrętek do Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, a kolejny raz we Flashu, który czeka na premierę. Aktor grał Batmana także w Batman v Superman: Świcie sprawiedliwości oraz gościnnie w Legionie samobójców z 2016 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jason Momoa (@prideofgypsies)

Przypomnijmy, że pierwszy Aquaman okazał się dużym przebojem finansowym, zarabiając ponad miliard dolarów przy budżecie około 200 milionów. Przy okazji zapowiedzi kontynuacji kontrowersje wywoływał powrót Amber Heard, której reputacja podupadła ze względu na batalie sądowe z Johnnym Deppem. Widzowie stworzyli nawet petycję, by zwolnić ją z projektu, jednak na ten moment nie ma oficjalnych informacji na temat stopnia jej udziału w filmie.

Na stanowisku reżysera w sequelu powrócił James Wan, a scenariusz napisał David Leslie Johnson-McGoldrick. Na ekranie pojawią się także Patrick Wilson, Yahya Abdul-Mateen II, Dolph Lundgren, Nicole Kidman oraz Randall Park.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA