search
REKLAMA
Ranking

Największe filmowe ROZCZAROWANIA ostatnich lat

Które filmy z ostatnich lat możemy uznać za rozczarowania?

REDAKCJA

27 stycznia 2022

rozczarowania ostatnich lat
REKLAMA

Szybka piątka

Bywa, że podchodzimy do filmu z niemałymi oczekiwaniami, a finalnie okazuje się, że kończymy seans zawiedzeni, znudzeni, a nawet źli. Które tytuły w ostatnich latach okazały się dla nas takim rozczarowaniem? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami i oczywiście do podawania własnych propozycji!

Michalina Peruga

piątka rozczarowania

1. Kobieta w oknie – hitchcockowski kryminał na podstawie bestsellerowej powieści ze zjawiskową Amy Adams w roli kobiety, która boi się opuszczać swój dom i wyglądając przez okno odkrywa, że coś niepokojącego dzieje się u jej sąsiadów naprzeciwko? Brzmi jak solidny thriller z obiecującą intrygą, niestety wyszło coś przeciwnego – zakrawający o żenadę film, którego nie jest w stanie uratować nawet Amy Adams.

2. Pamiątka – wokół filmu Joanny Hogg było tyle hype’u z powodu sukcesu filmu na festiwalu Sundance, że ze zniecierpliwieniem czekałam na polską premierę podczas Festiwalu Nowe Horyzonty w 2019 roku. Seans okazał się jednak gorzkim rozczarowaniem i do dziś nie zapomnę tych wycieczek widzów uciekających chyłkiem z sali. Sama z trudem wytrzymałam do końca seansu, nerwowo wiercąc się w fotelu, nie mogąc znieść tej nużącej fabuły i irytujących, pretensjonalnych bohaterów.

3. Oni – uwielbiam twórczość Sorrentino, a każde jego dzieło mnie zachwyca, Oni są niechlubnym wyjątkiem i wielkim rozczarowaniem. Wydawałoby się, że życie jednego z najbardziej kontrowersyjnych włoskich polityków to świetny materiał na udany film. Niestety coś tutaj nie wyszło – film jest zbyt długi, nudny, fatalnie zmontowany, płytki i chaotyczny.

4. Mank – chociaż wiem, że dla wielu Mank był zachwytem, dla mnie film Davida Finchera był niestety przykrym rozczarowaniem. Film o Hermanie J. Mankiewiczu ukazujący realia Hollywood lat 30. jest dla mnie jak długi, nudny i prowadzący donikąd wykład z historii kina.

5. Velvet Buzzsaw – horror/thriller Dana Gilroya o dziełach sztuki z Jakiem Gyllenhallem w roli ekscentrycznego krytyka sztuki i partnerująca mu, tak jak w rewelacyjnym Wolnym strzelcu, Rene Russo jako właścicielka galerii? Do obejrzenia tego filmu nie trzeba było mnie namawiać, niestety okazał się on okropnym rozczarowaniem z toporną, absurdalną fabułą.

Filip Pęziński

szybka piatka

1. Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – trudno zaakceptować, że na finał nowej trylogii nie było ŻADNEGO pomysłu w chwili realizacji pierwszej części, ale już niedorzecznym pozostaje fakt, że scenariusz dziewiątej odsłony sagi nie był gotowy nawet podczas jej kręcenia. Wyszedł zatem okropnie nielogiczny, nieprzemyślany i wymuszony finał. Obrzydliwa rzecz.

2. Candyman – miała być inteligenta zabawa z oryginałem, owoc miłości do tego i aktualizacja komentarza społecznego. Wyszedł nieciekawy film z bardzo topornym scenariuszem. Do pięt niedorastający pierwowzorowi. Mimo kurateli Jordana Peele’a.

3. Cruella – być może nieco naiwnie liczyłem na przełamanie schematów i niepokorne kino, które częściowo pójdzie drogą Jokera (oczywiście w ramach familijnej rozrywki dla Disneya), ale skończyło się na bezpiecznym i przewidywalnym tworze stworzonym przez korporacyjnych księgowych. Szkoda talentu Emmy Stone na takie rzeczy.

4. Guava Island – to nie film. To reklama. Reklama twórczości Gambino, festiwalu Coachella i serwisu streamingowego Amazona. I chociaż nic przeciwko dobrym i udanym działaniom marketingowym nie mam, to niestety ten projekt Donalda Glovera do takich nie należy. Szkoda tylu talentów na tak przezroczystą rzecz.

5. Czarna Wdowa – trudno mi było się nadziwić, że na tym etapie rozwoju Kinowego Uniwersum Marvela postawiono jeszcze na tak bezpieczny, wykalkulowany i pozbawiony stylu film. Szkoda tym bardziej, że Wdowa była powrotem Marvel Studios po dość długiej, covidowej przerwie. Każda z czterech zeszłorocznych produkcji tego studia okazała się lepsza.

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA