search
REKLAMA
Zestawienie

AKTORZY, których NIE ROZPOZNASZ w nadchodzących filmach i serialach

Niezwykłe aktorskie metamorfozy, przez które nie rozpoznasz swoich ulubionych aktorów w ich nowych filmach.

Przemysław Mudlaff

26 maja 2021

REKLAMA

10 maja 2021 roku Leonardo DiCaprio za pośrednictwem Instagrama ujawnił pierwsze zdjęcie z nadchodzącego filmu Martina Scorsesego, Killers of the Flower Moon. Fotos przedstawia siedzącą przy stole parę: owiniętą indiańskim pledem aktorkę Lily Gladstone oraz nieco bladego Leo. Podekscytowany dziennikarz „New York Post” udostępnił wspomniane zdjęcie na oficjalnym profilu słynnego amerykańskiego tabloidu na Twitterze, podpisując je w taki oto sposób: „Leonardo DiCaprio nie do rozpoznania na pierwszym fotosie z nowego filmu Martina Scorsesego”. Post wywołał niemałą konsternację wśród internautów, bo poza fryzurą na Marka Mostowiaka (Kacper Kuszewski) słynna gwiazda Titanica jest tu całkowicie… rozpoznawalna. Pozostawiając Leo w spokoju i czekając na kolejny świetny film z jego udziałem, w poniższym zestawieniu skupię się na aktorach, których NAPRAWDĘ trudno rozpoznać w nadchodzących kinowych i telewizyjnych premierach.

Kristen Stewart w filmie Spencer                                        

Premierę filmu Spencer zaplanowano na koniec 2021 roku. Produkcja Pablo Larraína to kolejna po Nerudzie (2006) i Jackie (2016) część tworzonej przez chilijskiego reżysera kolekcji niekonwencjonalnych biografii. Według reżysera Spencer Kristen Stewart jest idealna do roli Lady Di, ponieważ podobnie jak księżna Walii jest jednocześnie krucha i silna, zdaje się ponadto nosić w sobie jakąś tajemnicę. Po ogłoszeniu, że to właśnie gwiazda serii Zmierzch wcieli się w słynną Dianę, światowa publiczność początkowo nie podzielała entuzjazmu Larraína. Sytuacja zmieniła się diametralnie po opublikowaniu kilku zdjęć z planu produkcji. Stylowe, eleganckie ujęcia i przede wszystkim niezwykłe podobieństwo aktorki do księżnej Walii przekonały odbiorców. Sama Kristen uważa, że to najprawdopodobniej najważniejsza rola w jej życiu, a na pewno żadną inną nie była jeszcze tak podekscytowana. Akcja filmu Spencer rozgrywa się w Boże Narodzenie 1992 roku. W ciągu Wigilii oraz dwóch dni świąt Diana zadecyduje o swoim małżeństwie z księciem Karolem i przyszłości. Za scenariusz produkcji odpowiada Steven Knight, ścieżkę dźwiękową do filmu napisze natomiast Jonny Greenwood.

Rebel Wilson w filmie Senior Year

Oto aktorka, której nie rozpoznacie w najnowszym filmie, nie dzięki pracy speców od makijażu lub efektów specjalnych, ale dlatego, że drastycznie schudła. W przypadku Rebel Wilson jej fizyczna metamorfoza nie była jednak spowodowana przygotowywaniem się do roli, jak nieraz miało to miejsce np. w przypadku Christiana Bale’a. Australijka po prostu ustanowiła rok 2020 osobistym „rokiem zdrowia” i najnormalniej w świecie postanowiła zrzucić zbędne kilogramy. Co interesujące, Rebel, chudnąc, traciła pieniądze i nie chodzi tu wcale o korzystanie z kosztownych diet czy karnetów na siłownię. Według aktorki jej nazwisko tak kojarzono z tuszą, że podobno płacono jej za to, żeby pozostawała „większa”. Wszystko to powodowało niemały mętlik w głowie gwiazdy. Dopiero wspomniany 2020 rok zdrowia oraz niezwykle skuteczna dieta Mayra pozwoliły Wilson zrzucić ok. 30 kg. Spektakularna metamorfoza nie zamknęła jej furtki do kontynuowania aktorskiej przygody. Już w tym roku zobaczymy Rebel w oryginalnej produkcji Netfliksa, komedii pod tytułem Senior Year. Jestem przekonany, że wraz z utratą kilogramów Australijka nie wyzbyła się ostrego jak brzytwa poczucia humoru.

Kenneth Branagh w serialu This Sceptred Isle

W lutym 2021 roku rozpoczęły się prace na planie pięcioczęściowego dramatu koronawirusowego (znalazłem to określenie na jakiejś zagranicznej stronie internetowej i bardzo mi się spodobało) Michaela Winterbottoma pod tytułem This Sceptred Isle. Miniserial wyprodukowany dla Sky TV opowiadać będzie o wydarzeniach związanych z premierem Wielkiej Brytanii, rządem i krajem w obliczu pierwszej fali pandemii COVID-19. Chociaż Kenneth Branagh ma w swej filmografii wiele interesujących aktorskich przemian, jego metamorfoza w produkcji This Sceptred Isle jest zdumiewająca. Tak! Zamieszczone powyżej zdjęcie przedstawia ucharakteryzowanego na premiera Wielkiej Brytanii Kennetha Branagha, a nie Borisa Johnsona. Premierę miniserialu zaplanowano na jesień 2022 roku.

Tom Hanks w filmie Elvis

Na wstępie tego podrozdziału muszę sprostować pewną kwestię. Nie ujmując niczego Tomowi Hanksowi, nie wydaje mi się, żeby współczesne kino dysponowało takimi możliwościami, aby 64-letnia gwiazda Forresta Gumpa mogła się wiarygodnie wcielić w Elvisa Presleya. Tytuł tego podrozdziału powinien zatem brzmieć „Tom Hanks jako Tom Parker w filmie Elvis Baza Luhrmanna”. Pułkownik Tom Parker był kontrowersyjnym menadżerem Elvisa Presleya. Co prawda, przemienił nieznanego szerzej chłopaka w króla rock and rolla, ale jego gaża grubo przewyższała tradycyjny menadżerski przychód 10% zarobków muzyków. Hanks podczas wywiadu w „The Graham Norton Show” dosłownie uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o swój wygląd w roli Parkera. Zdjęcie czapki z daszkiem ukazało bowiem fryzurę aktora, czyli łysinę z tzw. podkowami po bokach głowy. Być może nowe uczesanie Hanksa nie spowoduje, że stanie się on zupełnie nierozpoznawalny w nowej roli, na pewno jednak wywoła jakąś reakcję wśród publiczności.

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA