search
REKLAMA
Zestawienie

AKTORZY, których NIE ROZPOZNASZ w nadchodzących filmach i serialach

Niezwykłe aktorskie metamorfozy, przez które nie rozpoznasz swoich ulubionych aktorów w ich nowych filmach.

Przemysław Mudlaff

26 maja 2021

aktorzy nie rozpo
REKLAMA

10 maja 2021 roku Leonardo DiCaprio za pośrednictwem Instagrama ujawnił pierwsze zdjęcie z nadchodzącego filmu Martina Scorsesego, Killers of the Flower Moon. Fotos przedstawia siedzącą przy stole parę: owiniętą indiańskim pledem aktorkę Lily Gladstone oraz nieco bladego Leo. Podekscytowany dziennikarz „New York Post” udostępnił wspomniane zdjęcie na oficjalnym profilu słynnego amerykańskiego tabloidu na Twitterze, podpisując je w taki oto sposób: „Leonardo DiCaprio nie do rozpoznania na pierwszym fotosie z nowego filmu Martina Scorsesego”. Post wywołał niemałą konsternację wśród internautów, bo poza fryzurą na Marka Mostowiaka (Kacper Kuszewski) słynna gwiazda Titanica jest tu całkowicie… rozpoznawalna. Pozostawiając Leo w spokoju i czekając na kolejny świetny film z jego udziałem, w poniższym zestawieniu skupię się na aktorach, których NAPRAWDĘ trudno rozpoznać w nadchodzących kinowych i telewizyjnych premierach.

Kristen Stewart w filmie Spencer                                        

kristen steward diana

Premierę filmu Spencer zaplanowano na koniec 2021 roku. Produkcja Pablo Larraína to kolejna po Nerudzie (2006) i Jackie (2016) część tworzonej przez chilijskiego reżysera kolekcji niekonwencjonalnych biografii. Według reżysera Spencer Kristen Stewart jest idealna do roli Lady Di, ponieważ podobnie jak księżna Walii jest jednocześnie krucha i silna, zdaje się ponadto nosić w sobie jakąś tajemnicę. Po ogłoszeniu, że to właśnie gwiazda serii Zmierzch wcieli się w słynną Dianę, światowa publiczność początkowo nie podzielała entuzjazmu Larraína. Sytuacja zmieniła się diametralnie po opublikowaniu kilku zdjęć z planu produkcji. Stylowe, eleganckie ujęcia i przede wszystkim niezwykłe podobieństwo aktorki do księżnej Walii przekonały odbiorców. Sama Kristen uważa, że to najprawdopodobniej najważniejsza rola w jej życiu, a na pewno żadną inną nie była jeszcze tak podekscytowana. Akcja filmu Spencer rozgrywa się w Boże Narodzenie 1992 roku. W ciągu Wigilii oraz dwóch dni świąt Diana zadecyduje o swoim małżeństwie z księciem Karolem i przyszłości. Za scenariusz produkcji odpowiada Steven Knight, ścieżkę dźwiękową do filmu napisze natomiast Jonny Greenwood.

Rebel Wilson w filmie Senior Year

rebel wilson

Oto aktorka, której nie rozpoznacie w najnowszym filmie, nie dzięki pracy speców od makijażu lub efektów specjalnych, ale dlatego, że drastycznie schudła. W przypadku Rebel Wilson jej fizyczna metamorfoza nie była jednak spowodowana przygotowywaniem się do roli, jak nieraz miało to miejsce np. w przypadku Christiana Bale’a. Australijka po prostu ustanowiła rok 2020 osobistym „rokiem zdrowia” i najnormalniej w świecie postanowiła zrzucić zbędne kilogramy. Co interesujące, Rebel, chudnąc, traciła pieniądze i nie chodzi tu wcale o korzystanie z kosztownych diet czy karnetów na siłownię. Według aktorki jej nazwisko tak kojarzono z tuszą, że podobno płacono jej za to, żeby pozostawała „większa”. Wszystko to powodowało niemały mętlik w głowie gwiazdy. Dopiero wspomniany 2020 rok zdrowia oraz niezwykle skuteczna dieta Mayra pozwoliły Wilson zrzucić ok. 30 kg. Spektakularna metamorfoza nie zamknęła jej furtki do kontynuowania aktorskiej przygody. Już w tym roku zobaczymy Rebel w oryginalnej produkcji Netfliksa, komedii pod tytułem Senior Year. Jestem przekonany, że wraz z utratą kilogramów Australijka nie wyzbyła się ostrego jak brzytwa poczucia humoru.

Kenneth Branagh w serialu This Sceptred Isle

kenneth branagh boris johnson

W lutym 2021 roku rozpoczęły się prace na planie pięcioczęściowego dramatu koronawirusowego (znalazłem to określenie na jakiejś zagranicznej stronie internetowej i bardzo mi się spodobało) Michaela Winterbottoma pod tytułem This Sceptred Isle. Miniserial wyprodukowany dla Sky TV opowiadać będzie o wydarzeniach związanych z premierem Wielkiej Brytanii, rządem i krajem w obliczu pierwszej fali pandemii COVID-19. Chociaż Kenneth Branagh ma w swej filmografii wiele interesujących aktorskich przemian, jego metamorfoza w produkcji This Sceptred Isle jest zdumiewająca. Tak! Zamieszczone powyżej zdjęcie przedstawia ucharakteryzowanego na premiera Wielkiej Brytanii Kennetha Branagha, a nie Borisa Johnsona. Premierę miniserialu zaplanowano na jesień 2022 roku.

Tom Hanks w filmie Elvis

Tom Hanks Elvis movie haircut

Na wstępie tego podrozdziału muszę sprostować pewną kwestię. Nie ujmując niczego Tomowi Hanksowi, nie wydaje mi się, żeby współczesne kino dysponowało takimi możliwościami, aby 64-letnia gwiazda Forresta Gumpa mogła się wiarygodnie wcielić w Elvisa Presleya. Tytuł tego podrozdziału powinien zatem brzmieć „Tom Hanks jako Tom Parker w filmie Elvis Baza Luhrmanna”. Pułkownik Tom Parker był kontrowersyjnym menadżerem Elvisa Presleya. Co prawda, przemienił nieznanego szerzej chłopaka w króla rock and rolla, ale jego gaża grubo przewyższała tradycyjny menadżerski przychód 10% zarobków muzyków. Hanks podczas wywiadu w „The Graham Norton Show” dosłownie uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o swój wygląd w roli Parkera. Zdjęcie czapki z daszkiem ukazało bowiem fryzurę aktora, czyli łysinę z tzw. podkowami po bokach głowy. Być może nowe uczesanie Hanksa nie spowoduje, że stanie się on zupełnie nierozpoznawalny w nowej roli, na pewno jednak wywoła jakąś reakcję wśród publiczności.

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA