search
REKLAMA
Zestawienie

10 seriali NETFLIKSA, na które warto czekać w 2021 roku

Michalina Peruga

17 stycznia 2021

REKLAMA

Ogłoszenie przez Netfliksa filmowych premier w 2021 roku daje nadzieję na ciekawe produkcje pomimo wciąż trwającej pandemii. Nie można zapomnieć też o tym, w czym dotychczas Netflix był najlepszy – o serialach. Kilka z nich już możemy oglądać na platformie – świetny serial dokumentalny true crime Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę czy produkowany przez Martina Scorsese serial o znanej amerykańskiej pisarce i publicystce Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto. Oto dziesięć seriali zapowiadanych na 2021 rok, na które warto zwrócić uwagę.

Halston

Ewan McGregor wcieli się w rolę amerykańskiego projektanta mody, Roya Halstona Frowicka, który zrobił międzynarodową karierę w latach 70. Serial śledzi powstawanie modowego imperium Halstona, ukazując jego pełne luksusów życie oraz wzloty i upadki. Obok McGregora w serialu wystąpi Rory Culkin (świetnie zagrał chociażby w Sukcesji). Twórcą Halstona jest Ryan Murphy znany z tegorocznej Ratched oraz antologii American Horror Story.

Midnight Mass

Midnight Mass to serialowy horror od Mike’a Flanaghana, twórcy Nawiedzonego domu na wzgórzu i Nawiedzonego dworu w Bly. Midnight Mass opowiada o odizolowanej od świata społeczności na wyspie, której członkowie zaczynają doświadczać tajemniczych zjawisk, co zbiega się z przybyciem na wyspę młodego, charyzmatycznego księdza.

Pieces of Her

Kolejny thriller i kolejny serial oparty na powieści. Podczas wspólnego popołudnia młoda Andrea (Bella Heatchcote) i jej matka Laura (Toni Collette) są świadkami krwawej masakry, a wkrótce potem młoda dziewczyna zaczyna odkrywać zaskakujące fakty o swojej rodzicielce. Udział w serialu Toni Collette to dobry zwiastun, szczególnie jeśli produkują go dwie kobiety odpowiedzialne za ciekawe w ostatnich latach thrillery: Lesli Linka Glatter (Homeland) i Bruna Papandrea (Wielkie kłamstewka, Od nowa).

Inventing Anna

Po udanym występie w Asystence Julia Garner wciela się w rolę Anny Delvey, gwiazdy Instagrama, która sfabrykowała swoją tożsamość i podawała się za bogatą dziedziczkę niemieckiej fortuny. W rzeczywistości nazywała się Anna Sorokin i umiejętnie oszukiwała nowojorską śmietankę towarzyską, wyciągając od znajomych pieniądze i zadłużając się w bankach, knajpach i drogich hotelach. Gdy tylko historia wyszła na jaw w amerykańskich mediach, Netflix i HBO stoczyli walkę o prawa do ekranizacji, którą ostatecznie w tym roku będziemy mogli ujrzeć na platformie streamingowej zwycięzcy tej batalii. Produkują Shonda Rhimes (Bridgertonowie, Sposób na morderstwo) i Betsy Beers (Sposób na morderstwo, Chirurdzy).

Otwórz oczy

Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Na Netfliksie coraz częściej pojawiają się polskie produkcje – w 2021 roku będzie to polski serial science fiction wyreżyserowany przez Annę Jadowską (Dzikie róże, Erotica 2022) i Adriana Panka (Wilkołak). Z powodu ciężkiego wypadku nastoletnia Julka (debiutująca Maria Wawreniuk) trafia do ośrodka leczącego amnezję, jednak dziewczyna bardzo szybko zaczyna kwestionować, co wokół niej jest prawdą, a co fikcją.

Michalina Peruga

Michalina Peruga

Filmoznawczyni, historyczka sztuki i miłośniczka współczesnego kina grozy i klasycznego kina hollywoodzkiego, w szczególności filmu noir i twórczości Alfreda Hitchcocka. W kinie uwielbia mieszanie gatunków, przełamywanie schematów oraz uważne przyglądanie się bohaterom.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA