search
REKLAMA
News

PEAKY BLINDERS skończy się po 6. sezonie. Twórca zapowiada film pełnometrażowy

Łukasz Budnik

19 stycznia 2021

REKLAMA

Wczoraj do sieci trafiła informacja, że słynny serial Peaky Blinders zakończy się po 6. sezonie, którego realizacja właśnie ruszyła z niemal rocznym opóźnieniem. Pierwotnie plany twórców obejmowały osiem serii, jednak pandemia pokrzyżowała ich plany. Nie oznacza to, że widzowie pożegnają się ze światem Peaky Blinders przy okazji finału sezonu.

Steven Knight, twórca serialu, już przy okazji poinformowania o zakończeniu po szóstym sezonie zapowiedział, że Peaky Blinders powróci w innej formie. W rozmowie z “Deadline” uściślił, że chodzi o film.

Covid zmienił nasze plany, ale mogę zapewnić, że od początku moim zamiarem będzie zakończyć Peaky filmem. To właśnie się wydarzy.

Peaky Blinders

Z relacji “Deadline” wynika, że nie poczyniono jeszcze żadnych oficjalnych ustaleń na ten temat, jednak Knight już wcześniej twierdził, że jego dzieło jest “Bestią, która nie umrze”. Do tej pory powstały już między innymi książki i gra oparte na serialu.

Caryn Mandabach, producentka serialu, zapowiedziała, że finałowy sezon Peaky Blinders będzie najlepszym i pochwaliła umiejętności Knighta. Poprzednia seria historii rodziny Shelby cieszyła się najlepszą oglądalnością ze wszystkich.

Knight stwierdził niegdyś, że serial miał kończyć się wybuchem drugiej wojny światowej, aby Peaky stało się historią ludzi okresu międzywojennego. Okaże się, czy zapowiedziany film podejmie ten temat.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA