search
REKLAMA
News

Odtwórca roli ELVISA PRESLEYA wybrany

Łukasz Budnik

15 lipca 2019

REKLAMA

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o powstającym filmie biograficznym opowiadającym o życiu Elvisa Presleya. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, kto wcieli się w rolę słynnego muzyka. Dziś ogłoszono, że ekranowym Elvisem został Austin Butler.

Znany między innymi z serialu Arrow aktor walczył o rolę z czterema innymi kandydatami, wśród których byli Harry Styles i Miles Teller. Film reżyseruje Baz Luhrmann, którego ostatnim dokonaniem jest Wielki Gatsby z 2013 roku. Reżyser tak skomentował wybór Butlera:

Wiedziałem, że nie mogę zrobić tego filmu jeśli casting nie będzie idealny. Szukaliśmy aktora, któremu z łatwością przyjdzie odegrać nie tylko ruchy i głos tej niezrównanej gwiazdy, lecz także wewnętrzną delikatność artysty. Było dla mnie zaszczytem spotkać tyle talentów podczas castingu. O Austinie Butlerze usłyszałem przy okazji jego broadwayowskiej roli w “The Iceman Cometh”, a dzięki próbom aktorskim i muzycznym przekonałem się, że znalazłem kogoś kto jest w stanie uchwycić ducha jednej z największych ikon muzyki.

Źródło The Hollywood Reporter

Oprócz Butlera w obsadzie jest już Tom Hanks, który zagra wieloletniego managera Elvisa. Akcja filmu ma objąć ponad 20 lat i skupić się na drodze Presleya na szczyt.

Butlera już wkrótce będzie można zobaczyć w Pewnego razu… w Hollywood Quentina Tarantino.

Czekacie na biografię Elvisa?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA