search
REKLAMA
News

Tom Hanks sam zapłacił za realizację słynnej sceny z FORRESTA GUMPA. Zarobił na tym 65 mln dolarów

Łukasz Budnik

25 września 2020

REKLAMA

Jedną z najsłynniejszych scen uwielbianego Forresta Gumpa w reżyserii Roberta Zemeckisa jest ta, w której tytułowy bohater postanawia pobiec przed siebie, a w efekcie rozpoczyna trwającą trzy lata podróż przez cały kraj. Tom Hanks wyjawił niedawno, że fragment ten został opłacony przez niego samego oraz Zemeckisa.

Aktor wspomina, że studio stwierdziło iż nie ma funduszy aby realizacja tej sceny doszła do skutku. Zemeckis utrzymywał jednak, że to zbyt istotny fragment aby można było go usunąć i zwrócił się do Hanksa z propozycją. Aktor wspomina:

Robert powiedział, że to będzie kosztować X dolarów. Nie było to tanie, ale się zgodziłem. Podzieliliśmy koszt i przekazaliśmy pieniądze dla studia, z zaznaczeniem, że będą musieli się podzielić zyskiem w większym stopniu. Było to dobre dla obu stron.

To nie jedyny przypadek, gdy podczas produkcji Hanks i Zemeckis dokładali pieniądze z własnej kieszeni, aktor nie wyjawił jednak, o jaki inny fragment chodziło – wiadomo jednak, że panowie musieli opłacić ubezpieczenie, aby doszło do stworzenia sceny.

Decyzje te okazały się dla Hanksa bardzo opłacalne – Forrest zarobił 677 milionów dolarów, a szacuje się, że sam aktor – biorąc pod uwagę wszystkie ustalenia – otrzymał za swój występ łącznie 65 milionów.

Lubicie Forresta Gumpa?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA