search
REKLAMA
Zestawienie

Pan i pani SKANDAL. Kontrowersyjne ROMANSE z planów filmowych

Karol Barzowski

8 czerwca 2020

REKLAMA

To już 15 lat od premiery Pana i pani Smith – jednego z najpopularniejszych filmów 2005 roku. Owszem, mamy do czynienia z całkiem niezłą rozrywkową produkcją, ale nie ma co ukrywać, że niemal 500 milionów dolarów wpływów z biletów to nie tylko zasługa aktorstwa, scenariusza czy reżyserii. O wiele ważniejszy był skandal, jaki wybuchł, gdy prasa dowiedziała się o romansie gwiazd – Brada Pitta i Angeliny Jolie. Ludzie chcieli na ekranie zobaczyć, jak rozpoczął się ten głośny związek. Śmiało można powiedzieć, że miłość (już wypalona) tych dwojga była ważniejsza od samego filmu. To zresztą nie jedyny taki przypadek. Podobnych kontrowersyjnych romansów z planu mieliśmy znacznie więcej.

Angelina Jolie i Brat Pitt

Brad Pitt i Angelina Jolie

Zacznijmy od rocznicowego przykładu. O tym, że Pan i pani Smith będzie jedną z najgorętszych premier 2005 roku, wiedziano, odkąd ogłoszono nazwiska odtwórców głównych ról. Brad Pitt i Angelina Jolie byli wtedy na absolutnym topie. Utalentowani, sławni, ale też niezwykle piękni, wzbudzali szybsze bicie serc u widowni już samym pojawieniem się na ekranie. A tutaj mieli grać bardzo nietypową parę… Romans tych dwojga przepowiadano, jeszcze zanim weszli na plan. Ponoć obok takiej seksualnej energii, jaką reprezentowali, nie dało się przejść obojętnie. Okazało się, że była to prawda. Pitt, zamiast wspierać swoją żonę Jennifer Aniston, która przeżywała ciężkie chwile, kręcąc ostatnie odcinki Przyjaciół, w pełni skupił się na nowym projekcie. Bardziej niż praca nad postacią zajmowała go jednak atrakcyjna koleżanka z planu. Gdy media poinformowały, że Brad i Angelina rzeczywiście mają romans, Stany Zjednoczone oszalały – mówiono o tym nawet w poważnych serwisach informacyjnych. W końcu małżeństwo Pitta i Aniston było niczym amerykańskie dobro narodowe. Wybuchł skandal, na ulicach można było spotkać ludzi w koszulkach z napisami “Team Aniston” lub “Team Jolie” – znacznie więcej sprzedawano tych pierwszych. Wielu fanów płakało razem z Jennifer, ale producenci Pana i pani Smith zacierali ręce. O takiej reklamie mogli co najwyżej śnić.

Kristen Stewart i Rupert Sanders

Kristen Steward Rupert Sanders

Kristen Stewart i Robert Pattinson, gwiazdy sagi Zmierzch, przez lata byli uważani za idealną parę z Hollywood. Młodzi, bogaci, popularni, zakochani do szaleństwa na ekranie i w życiu. Ile w tym było prawdy, a ile marketingowej ściemy, pewnie nie dowiemy się już nigdy. Tak czy siak, zdjęcia Stewart w objęciach Ruperta Sandersa, reżysera Królewny Śnieżki i łowcy, wywołały ogromny skandal. Żona filmowca, swoją drogą również grająca w tej produkcji, opublikowała wtedy na Twitterze zdjęcie Śnieżki z wymownym podpisem: “Okazuje się, że wcale nie taka piękna i czysta”. Fanki Pattinsona łączyły się z nim w bólu i nie zostawiały suchej nitki na Kristen, która zniszczyła ich wizję idealnej miłości – nie wiadomo, czy bardziej chodziło o Bellę i Edwarda, czy aktorów. Swoją opinię na ten temat dorzucił nawet obecny prezydent USA Donald Trump, radząc idolowi nastolatek, by nie wybaczał swojej partnerce. Napisał: “Zdradziła go jak psa i zrobi to ponownie. Stać go na dużo więcej”. Para próbowała jeszcze ratować związek, ale po dwóch latach oficjalnie się rozstała.

Elizabeth Taylor i Richard Burton

Elizabeth Taylor i Richard Burton

Poznali się na planie superprodukcji Kleopatra – ona wcieliła się w tytułową rolę królowej Egiptu, on w jej ukochanego Marka Antoniusza. Niemal od razu się w sobie zakochali, choć oboje byli w związkach małżeńskich. Romans został potępiony przez wiele środowisk z tzw. ligi moralności, a nawet Watykan. Zdjęcie zrobione aktorom podczas igraszek na jachcie nieopodal Neapolu wstrząsnęło opinią publiczną i zapoczątkowało modę na śledzenie celebrytów przez paparazzi. Skandal był na tyle duży, że fani zaczęli odwracać się od słynnej pary. O filmie było jednak bardzo głośno – magazyn “Life” uznał go wtedy za najpopularniejszy przedpremierowy tytuł w historii kina. Niejako “uratowała” ich choroba Taylor. Gwiazda zapadła na bardzo poważne zapalenie płuc i musiała przejść tracheotomię. Ledwo uszła z życiem. Widzowie, rozumiejąc, jak blisko było, aby ich ukochana aktorka odeszła z tego świata, postanowili jej wybaczyć. Nie pierwszy raz zresztą. Kilka lat wcześniej równie dużo kontrowersji wywołał romans Taylor z Eddiem Fisherem, mężem jej przyjaciółki Debbie Reynolds. Jak wspominała córka Reynolds, Carrie Fisher, ojciec pojechał do Taylor po tym, jak nagle zmarł jej mąż. “Najpierw osuszał jej łzy chusteczką, potem pocieszał ją bukietami kwiatów, a na koniec do kwiatów dołączył swojego penisa. W tej sytuacji małżeństwo z moją mamą stało się dla niego kłopotliwe i nie minął tydzień, jak już go z nami nie było”.

REKLAMA