search
REKLAMA
Kiedyś/dziś

Jak wygląda dziś obsada ŚWIATA WEDŁUG BUNDYCH, kultowego serialu lat 90?

Filip Pęziński

8 czerwca 2020

REKLAMA

Świat według Bundych zadebiutował w amerykańskiej telewizji w 1987 roku i gościł w niej przez bite dziesięć lat. To sitcom kultowy nie tylko za wielką wodą – w Polsce dość jednoznacznie uważany jest za jeden z najbardziej charakterystycznych elementów telewizji lat 90. Jak dziś prezentuje się Al Bundy i jego rodzina? I jak potoczyła się ich kariera? Zapraszam do zapoznania się z krótką, znalezioną w sieci galerią.


Ed O’Neill – Al Bundy

Ed O’Neill sprawnie wykorzystał zdobytą w Świecie według Bundych popularność, występując w takich filmach jak Hiszpański więzień czy Kolekcjoner kości. Oczywiście dziś kojarzony jest jednoznacznie z innym serialem – Współczesną rodziną.

Katey Sagal – Peg Bundy

Z kolei Katey Sagal kontynuowała karierę w 8 prostych zasadach, Zagubionych, Orłach z Bostonu czy animowanej Futuramie. Dużym echem odbiła się jej rola w Synach anarchii, za którą nagrodzona została Złotym Globem.

Christina Applegate – Kelly Bundy

Sukces w świecie telewizji pozwolił Christinie Applegate zmierzyć się z wielkim ekranem. Partnerowała Willowi Ferrellowi w dwóch częściach Legendy telewizji, zagrała też jedną z głównych ról w komedii Złe mamuśki. Obecnie możemy oglądać ją w serialu produkcji Netflixa – Już nie żyjesz.

David Faustino – Bud Bundy

Rola Buda Bundy’ego pozostaje najważniejszą kreacją w karierze Davida Paustino. Poza tym występował w Ekipie, Klubie Winx, Legendzie Korry, Współczesnej rodzinie, Kościach.

Amanda Bearse – Marcy Rhoardes-D’Arcy

Amanda Bearse karierę aktorki zamieniła na reżyserię. Kręcąc odcinki takich produkcji jak Dharma i Greg, Mad TV czy The Big Gay Sketch Show.

Ted McGinley – Jefferson D’Arcy

Ted McGinley rozpoznawalność zdobył jeszcze przed udziałem w Świecie według Bundych, grając m.in. w kultowej Dynastii. Po zakończeniu produkcji serialu o rodzinie Bundych najciekawszą pozycją w jego filmografii okazał się udział w blockbusterze Pearl Harbor Micheala Baya.

 

źródło: ETcanada.com

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA