search
REKLAMA
Zestawienie

Gwiazdy Hollywood, o których NIE WIEDZIELIŚCIE, że mają SŁAWNYCH RODZICÓW

Nierzadko zdarza się, że dzieci znanych rodziców postanawiają pójść w ich ślady i związać swoją karierę zawodową z show-biznesem.

Paulina Zdebik

16 maja 2021

REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że w przypadku branży filmowej dobre nazwisko jest w stanie otworzyć wiele ścieżek. Nierzadko zdarza się więc, że dzieci znanych rodziców postanawiają pójść w ich ślady i związać swoją karierę zawodową z show-biznesem. Niektórzy, jak chociażby Will Smith, otwarcie promują swoje pociechy i pomagają w rozwinięciu ich kariery. Inni z kolei wolą stać bardziej z boku, przez co czasem znany rodzic okazuje się zaskoczeniem – poniżej dziesięć przypadków gwiazd, których drzewo genealogiczne jest naprawdę imponujące, a nie takie oczywiste.

Kate Hudson 

Amerykańska aktorka, najbardziej znana z roli Penny Iane w U progu sławy  Camerona Crowe’a (za którą zdobyła Złoty Glob oraz nominację do Oscara) oraz komedii romantycznych (Jak stracić chłopaka w 10 dni, Ślubne wojny, Pożyczony narzeczony).  Jej matką jest Goldie Hawn, również aktorka, laureatka Oscara i Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Toni Simmons w komedii romantycznej Gene’a Saksa Kwiat kaktusa z 1969 roku. Z kolei za swojego ojca Kate, mimo że jest biologiczną córką muzyka Billa Hudsona, uznaje w rzeczywistości swojego ojczyma, aktora Kurta Russella (Coś, Vanilla Sky, Nienawistna ósemka), który wychowywał ją od trzeciego roku życia. Co więcej, starszy o trzy lata brat Kate, Oliver Hudson, również syn Goldie Hawn i Billa Hudsona, także jest aktorem (Jeszcze większe dzieci, Kronika świąteczna, Królowe krzyku).

Nicole Richie 

Amerykańska osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka. Rozgłos zdobyła w 2003 roku dzięki reality show Proste życie  produkcji Fox, w którym brała udział ze swoją ówczesną przyjaciółką Paris Hilton. Tematem programu było sprawdzenie, jak córki znanych ludzi radzą sobie z codziennymi czynnościami i zwykłym życiem. Jak nietrudno się domyślić po nazwisku, znanym ojcem Nicole jest piosenkarz Lionel Richie. Co ciekawe, jest ona jego adoptowaną córką, a jej biologicznymi rodzicami są była asystentka muzyka oraz były członek zespołu z nim grającego. Podobno Nicole jest w stałym kontakcie ze swoją biologiczną matką i utrzymują dobre relacje, za swojego ojca niekwestionowanie uznaje jednak Richiego, który w końcu ją wychował, a za swoją siostrę Sofię Richie, również rozpoznawalną osobowość medialną w Ameryce. A gdyby znanych nazwisk było wam w tej historii za mało, to wspomnę jeszcze, że ojcem chrzestnym Nicole był Michael Jackson. 

Duncan Jones

Angielski scenarzysta i reżyser filmowy, zadebiutował w 2009 roku dramatem science fiction Moon. Znany z filmów takich jak: Kod nieśmiertelności (2011), Warcraft: Początek (2016) czy Bez słowa (2018). Jest jednym z dwójki dzieci Davida Roberta Jonesa, czyli… Davida Bowiego! Przyszedł na świat jako owoc małżeństwa muzyka z Angelą Bowie, amerykańską modelką, aktorką i dziennikarką. Jak wspomina Duncan, ojciec chciał, by nauczył się grać na instrumencie i poszedł w jego ślady, ale jego bardziej interesowało robienie filmów – z którymi, swoją drogą, Bowie też miał przecież do czynienia, wprawdzie nie tak jak jego syn, za kamerą, ale przed. Zagrał m.in. w Człowieku, który spadł na ziemię  Nicolasa Roega, Ostatnim kuszeniu Chrystusa Martina Scorsese czy Prestiżu Christophera Nolana. 

Zoë Kravitz

Amerykańska aktorka, najbardziej znana jako Christina w ekranizacji Niezgodnej  Veroniki Roth oraz Bonnie w serialu Wielkie kłamstewka. Jest również wokalistką zespołu Lolawolf, co, patrząc na to, że jej ojcem jest Lenny Kravitz, czyli czterokrotny laureat nagrody Grammy, nie powinno nikogo zdziwić. Zoë jest jedynym dzieckiem muzyka. Jednak nie tylko on może pochwalić się tym, że córka poszła w jego ślady. Jej matką jest Lisa Bonet, również aktorka (Harry Angel, Wróg publiczny, Bill Cosby Show). Kilka lat po narodzinach córki związek Lenny’ego i Lisy rozpadł się – podobno przyczyną był romans, który muzyk nawiązał z Madonną. Po latach Lisa znalazła szczęście u boku Jasona Momoy. Tym samym ojczymem Zoë stał się… Aquaman!

Isabella Rossellini 

Włoska aktorka, najbardziej znana z ról z Blue Velvet i Dzikości serca Davida Lyncha i Ze śmiercią jej do twarzy Roberta Zemeckisa. Jej matką jest legendarna aktorka Ingrid Bergman, którą kojarzycie z pewnością z roli Ilsy Lund Laszlo z kultowej Casablanki Michaela Curtiza. Isabella jest owocem jej romansu z włoskim scenarzystą i reżyserem (gdy się poznali, obydwoje byli w związku małżeńskim z innymi ludźmi), jednym z czołowych twórców neorealizmu włoskiego – Roberto Rossellinim (Rzym, miasto otwarte,  Paisa, Niemcy – rok zerowy). Co ciekawe, owocem podwójnym, bo ma siostrę bliźniaczkę – Isottę, która jest adiunktką literatury włoskiej na Uniwersytecie Columbia. Isabella i Isotta Rossellini wychowywały się ze starszym bratem Roberto oraz Pią Lindström, czyli córką Ingrid z pierwszego małżeństwa, obecnie dziennikarką telewizyjną. 

Paulina Zdebik

Paulina Zdebik

Z urodzenia gdańszczanka, z miejsca zamieszkania - katowiczanka, paryżanka, a aktualnie warszawianka. Studentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na planach zdjęciowych najlepiej odnajduje się w kostiumach, choć jej doświadczenie obejmuje również pion reżyserski oraz produkcyjny. Oprócz tworzenia filmów, bardzo lubi też o nich pisać. Wielka fanka Mechanicznej pomarańczy, Xaviera Dolana, Yorgosa Lanthimosa, Wesa Andersona, francuskiej Nowej Fali, true crime i horrorów. Kontakt: paulinazdebik@wp.pl.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA