search
REKLAMA
Zestawienie

Nie papierek czyni człowieka. GWIAZDY, które NIE SKOŃCZYŁY szkoły średniej

Agnieszka Stasiowska

25 kwietnia 2019

REKLAMA

Strajk nauczycieli trwa. Mimo że za progiem majówka, nastroje dalekie są od pogodnych, bo wciąż nie ma pewności co do tego, w jakim terminie, o ile w ogóle, odbędą się tegoroczne matury.

Trochę zatem na rozluźnienie i mocno z przymrużeniem oka, bo przecież każdy z nas zna i rozumie wartość porządnej edukacji, przedstawiamy zestawienie osób, którym brak dyplomu ukończenia szkoły średniej w życiu nie zaszkodził.

Robert De Niro

Uważany dziś za jednego z najlepszych aktorów świata, dwukrotny laureat Oscara (Ojciec chrzestny II i Wściekły byk), Robert de Niro zaczął się w szkole średniej interesować aktorstwem, uważając je za dobry sposób na pokonanie nieśmiałości. W wieku szesnastu lat porzucił szkołę średnią na rzecz nauki pod okiem słynnego duetu: Lee Strasberga i Stelli Adler. Zgłębianie tajników metody Stanisławskiego opłaciło się bardziej niż próby zrozumienia całek i różniczek – De Niro wielokrotnie stworzył na ekranie niezapomniane, różnorodne kreacje.

Nicolas Cage

Zardoz

Bratanek Francisa Forda Coppoli był skazany na aktorstwo. On także zatem porzucił myśl o ukończeniu szkoły średniej Beverly Hills High School i jako piętnastolatek wybrał naukę w American Conservatory Theater w San Francisco. Pomimo, że obecnie aktorsko nie wiedzie mu się najlepiej, nadal pamiętamy, że w 1995 roku został uhonorowany Oscarem za rolę w dramacie Zostawić Las Vegas.

Jennifer Lawrence

Dla tej młodej aktorki kariera od zawsze była w życiu najważniejsza. Jennifer od najmłodszych lat wiedziała, co chce w życiu robić (zadebiutowała w sztuce wystawianej w kościele w wieku lat dziewięciu, a potem kontynuowała przygodę z aktorstwem w przedstawieniach szkolnych i parafialnych). Szkołę porzuciła jako czternastolatka. Wychowana w twardym środowisku domu rodzinnego z dwójką braci, Lawrence nie owija w bawełnę i wprost stwierdza, że wykształcenie nie jest jej do niczego potrzebne – czego potrzebowała, nauczyła się sama. Trzeba przyznać, że ta metoda zaprowadziła ją daleko.

Ryan Gosling

Pochodzący z rodziny kanadyjskich mormonów aktor i reżyser karierę w show biznesie zaczął wcześnie, występując jako dziecko w programie telewizyjnym Klub Myszki Mickey. Role w serialach, choć epizodyczne, nie zachęcały do systematycznej nauki, Gosling zatem zrezygnował z nauki w szkole średniej. Obecnie ma na koncie dwie nominacje do Oscara (Szkolny chwyt, La La Land), jest także aktywnym muzykiem i współwłaścicielem marokańskiej restauracji.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA