search
REKLAMA
Ranking

NAJLEPSI PRZYJACIELE KOBIETY. Pamiętne klejnoty na dużym ekranie

Agnieszka Stasiowska

11 kwietnia 2017

REKLAMA

Nie da się ukryć, że znakomita większość kobiet lubi biżuterię. Być może w przyjemności otoczenia szyi czymś uznawanym za ekskluzywne jest coś atawistycznego, ale z przyjemnościami nie warto dyskutować.

Poniżej zestawienie klejnotów, które cieszyły nasze oko i budziły emocje na dużym ekranie.

Kino może wszystko. Zwłaszcza współcześnie, kiedy ostatecznie zapanowali w nim graficy komputerowi, skupisko pikseli wystarcza za miasta całe, łącznie z mieszkańcami, zaś byle świecidełko może grać Koh-i-Noora. Zdarza się jednak, że na ekranie pojawiają się prawdziwe dzieła sztuki, w tym sztuki jubilerskiej.

Rubinowa kolia, Pretty Woman (1990)

W 1990 roku na ekrany kin trafił film, który uczynił z Julii Roberts gwiazdę światowego formatu. Pretty Woman, historia miłości niemożliwej, trafił w serca nie tylko kobiecej części widowni. Jedną z najbardziej udanych scen jest ta, w której Edward (Richard Gere) pokazuje Vivian (Roberts) wypożyczony na wieczór w operze rubinowy naszyjnik.

Oczarowana widokiem wartego prawie półtora miliona dolarów cudeńka dziewczyna sięga do pudełka, a jej klient zatrzaskuje jego pokrywkę tuż przed jej palcami, wywołując u niej pełen zaskoczenia, stanowiący od tej pory znak firmowy Roberts, żywiołowy śmiech. Efekt nieplanowanego żartu aktora spodobał się reżyserowi tak bardzo, że scena została w filmie, kradnąc dziełu francuskiego jubilera Freda Joailliera należną mu uwagę. Dopiero w scenach następnych, w operze, kompozycja dwudziestu trzech rubinów lśni pełnym blaskiem, podkreślonym intensywną czerwienią towarzyszącej jej wieczorowej sukni.

Isadora, Jak stracić chłopaka w 10 dni (2003)

Dziełem Harry’ego Winstona jest Isadora – nazwana tak na cześć Isadory Duncan – noszona przez Kate Hudson w roli Andie w komedii romantycznej Jak stracić chłopaka w 10 dni. Wart ponad pięć milionów dolarów naszyjnik jest jednym z najdroższych wykonanych specjalnie na potrzeby filmu, a plotka głosi, że podczas zdjęć Hudson miała na sobie jego replikę, o wartości „zaledwie” dziesięciu tysięcy dolarów.

Osiemdziesięcioczterokaratowy cytrynowy brylant wymagał równie doskonałej jak on oprawy, dlatego też specjalnie na jego potrzeby kreatorka mody Dina Bar-El zaprojektowała towarzyszącą mu żółtą suknię koktajlową.

Pierścionek zaręczynowy Carrie Bradshaw, SATC 2 (2010)

Sześć sezonów serialu i dwa filmy pełnometrażowe trudnego związku Carrie Bradshaw i Mr. Biga zakończyło się ostatecznie wyczekiwanymi przez fanki serii zaręczynami. Pierścionek, który tych zaręczyn dopełnił, nie mógł być jednak zwykłym, nudnym diamentem, do jakich przyzwyczaiły nas hollywoodzkie produkcje.

„Nie jesteś jak wszyscy inni”, mówi Mr. Big do swojej wybranki, wręczając jej zjawiskowy, pięciokaratowy czarny brylant w oprawie osiemnastokaratowego złota. Nietypowy na taką okazję, ekstrawagancki pierścionek jest dziełem Itay Malkina, a Sarah Jessica Parker, bezdyskusyjna ikona mody, miała znaczący wpływ na jego projekt i wykonanie.

Agnieszka Stasiowska

Agnieszka Stasiowska

W filmie szuka różnych wrażeń, dlatego nie zamyka się na żaden gatunek. Uważa, że każdy film ma swojego odbiorcę i kiedy nie przemawia do niej, na pewno trafi w inne, bardziej skłonne ku niemu serce.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA