search
REKLAMA
Zestawienie

MŚCICIELE, STRZEŻCIE SIĘ! Jak wyglądaliby złoczyńcy Marvela po polsku?

Łukasz Budnik

4 listopada 2018

REKLAMA

Kilka tygodni temu powołałem do życia Mścicieli – opartą na zespole Avengers grupę polskich superbohaterów, na którą składały się postaci znane z rodzimych filmów i seriali. Naszym Tonym Starkiem stał się w ten sposób Stanisław Wokulski, Ambroży Kleks czarował jako Doktor Strange, a wściekłym, niosącym zniszczenie Hulkiem mianowany został Strachu z filmów Patryka Vegi. Pozostało jedno pytanie: z kim właściwie mają walczyć Mściciele?

Przyszedł czas, by dać odpowiedź na tę frapującą kwestię. Tym razem na warsztat pójdą antagoniści polskiego kina, którzy wspólnie knuć będą przeciwko Mścicielom. Z kim przyjdzie mierzyć się naszym dzielnym bohaterom i na jakich postaciach będą opierać się złoczyńcy? Jeśli słyszycie już złowieszczy śmiech, to znaczy, że rozwiązanie jest bardzo blisko!


Golarz Filip – Whiplash

W tym uniwersum nie będzie to przeciwnik ze świata Stanisława Wokulskiego (którego największym nemezis wciąż pozostaje niespełniona miłość), ale Profesora Kleksa. Prawdziwa gnida – pod warstwą sztucznego uśmiechu i fałszywej kurtuazji kryje się zepsuty do szpiku kości człowiek chcący pogrążyć wspomnianego Mściciela za wszelką cenę. Ucieknie się do wszystkiego, a jego umiejętności techniczne i talent do konstruowania okażą się niezwykle przydatne podczas realizacji okrutnego planu, który może doprowadzić do zniszczenia dorobku Kleksa. Poczciwy Profesor może jedynie próbować się targować.


Adolf – Ultron

Kontynuując wątek, należy wspomnieć, że w polskim superbohaterskim uniwersum Whiplash miałby znacznie ważniejszą rolę niż oryginalnie w Iron Manie 2. To właśnie jego odpowiednik w postaci opisywanego już Golarza Filipa jest odpowiedzialny za stworzenie sztucznej inteligencji, która znacznie napsuje krwi dzielnym herosom. Sprytny, bezwzględny, nastawiony wyłącznie na zniszczenie. Podobnie jak Golarz Filip, Adolf staje się bezpośrednim przeciwnikiem Profesora Kleksa, w dodatku czyniąc znaczne szkody w postaci zniszczenia starożytnych ksiąg zawierających bezcenne zapisy i stanowiących źródło wiedzy Profesora.


Daria Wawrzyniak – Hela

Niegdyś nic nie wskazywałoby, że Daria stanie się jednym z największych przeciwników Mścicieli, lecz kiedy już zeszła na złą drogę i wstąpiła do organizacji zwanej Kobiety Mafii, jej czyny stały się iście piekielne. Całkowity brak skrupułów, umiłowanie do zadawania bólu i chęć władzy to mieszanka, która czyni z Darii jednego z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi przyszło mierzyć się naszym bohaterom. Wystarczy zerknąć, jak traktuje swoich przeciwników, bezlitośnie nakazując im ucinać sobie nawzajem nogi. Jej przebiegłość potrafi wyprowadzić w pole nawet tak doświadczone agentki, jak Izabela Konarska. Niewykluczone, że dałaby radę nawet samemu Strachowi. W obrębie uniwersum jej przeciwnikiem jest Janosik – wieść niesie, że mogą być ze sobą nawet spokrewnieni!


Jerzy “Tulipan” – Loki

Pozostańmy w temacie osób spokrewnionych z Janosikiem, bo oto na scenę wchodzi jego adoptowany brat – Tulipan. Wiele można o nim powiedzieć, lecz na pewno nie to, że jest osobą godną zaufania. “Przebiegłość” mogłaby być jego kolejnym przydomkiem, bo Tulipan właściwie żyje ze zwodzenia i oszustw, korzystając przy tym ze swojego niewątpliwie dużego uroku osobistego. Nigdy nie wiadomo, kiedy mówi prawdę, a każdy akt dobroci z jego strony może być równie dobrze kolejnym fałszywym krokiem ku realizacji własnego celu. Przy tym wszystkim w głębi Tulipan tęskni za normalnym, szczęśliwym życiem i – jak każdy – potrzebuje choć odrobiny aprobaty ze strony bliskich (a tę niekonieczne uzyskuje od Janosika). Może nie warto go jednak całkowicie skreślać.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA