Czy to już koniec MINDHUNTERA? Przyszłość serialu pod dużym znakiem zapytania

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Złe wieści dla wszystkich fanów Mindhuntera – nie zanosi się na to, by trzeci sezon serialu Netfliksa prędko trafił do biblioteki serwisu, o ile w ogóle się to wydarzy. Na tę chwilę realizacja nowych odcinków stoi pod dużym znakiem zapytania. Jakie są tego powody?

Po pierwsze, aktorzy występujący w serialu – w tym oczywiście ci, którzy wcielają się w trójkę głównych bohaterów, a więc Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv – dostali przyzwolenie na zaangażowanie się w inne projekty. Mindhunter nie został oficjalnie anulowany, ale w razie chęci zrealizowania nowej serii, trzeba będzie na nowo zebrać wszystkich odtwórców ról i tak dopasować terminarze, by nie kolidowały z ewentualną pracą na innych planach.

Poza tym jest jeszcze druga kwestia – David Fincher sam skupia się w tym momencie na innych projektach i nie chciał, by aktorzy czekali w nieskończoność, aż będzie dostępny. Reżyser tworzy dla Netfliksa biograficzny film Mank, w którym Gary Oldman zagra scenarzystę Hermana J. Mankiewicza, a ponadto zajęty jest produkcją drugiego sezonu Miłości, śmierci i robotów. Twórca ponoć nie był też zadowolony z ograniczeń budżetowych Mindhuntera oraz faktu, że kręcąc kolejne sezony serialu musi długo przebywać w jednej lokalizacji (Pittsburgh).

Choć Mindhunter nie był ogromnym hitem platformy, ma duże grono fanów – zapewne dlatego Netflix nie zdecydował się definitywnie kończyć serialu po drugim sezonie. Okaże się, czy kiedykolwiek będzie nam dane obejrzeć nowe odcinki. Czekacie?

Ostatnio dodane