Zestawienie

Aktorzy którzy POPEŁNILI najcięższe ZBRODNIE

Autor: Katarzyna Kebernik
opublikowano

O grzechach Romana Polańskiego i Woody’ego Allena słyszał każdy zainteresowany kinem. Jednak nie tylko sławni reżyserzy mają swoją ciemną stronę. Także gwiazdy ekranu przy bliższym poznaniu tracą niekiedy cały blask. Którzy aktorzy popełnili najcięższe zbrodnie? Kogo skazano za morderstwo lub inne poważne wykroczenie?

O.J. Simpson

Chyba najbardziej osławiony przestępca wśród aktorów. O.J. Simpson pierwszych wykroczeń dopuścił się już jako nastolatek, kiedy to dołączył do gangu „Wojowników Perskich” i zaczął kraść. Z przestępczej ścieżki pomógł mu zawrócić talent sportowy. Stał się jednym z najpopularniejszych futbolistów Ameryki, a niedługo potem – komentatorem sportowym i wziętym aktorem. Dziś najlepiej pamiętamy go jako Nordberga z Nagiej broni oraz… domniemanego mordercę swojej byłej żony, Nicole Brown, i jej kochanka, kelnera Ronalda Goldmana. Choć sam O.J. nigdy nie przyznał się do spowodowania tragedii z 1994 roku, to na jego winę wskazywały przekonujące dowody. W samochodzie gwiazdora znaleziono krew ofiar, a na miejscu zbrodni – jego rękawiczkę. A jednak po głośnym, medialnym procesie Simpsona uniewinniono. Aktora bronił sztab najlepszych adwokatów i obrońców wyspecjalizowanych w sprawach związanych z DNA. Przekonanie o winie sportowca było jednak powszechne i w 1997 roku sąd – jakby próbując zrehabilitować się za błędną decyzję – nałożył na Simpsona obowiązek wypłacenia rodzinom ofiar odszkodowania w wysokości 33 milionów dolarów.

O.J. trafił do więzienia dopiero w 2008 roku, za inne wykroczenie: napad z bronią w ręku. Usłyszał wyrok 33 lat pozbawienia wolności, ale wyszedł już po 9 latach. Kilka lat temu O.J. napisał także książkę o wydarzeniach z tragicznej nocy, kiedy zginęła jego była żona i jej przyjaciel. Nie przyznaje się w niej do winy, ale przedstawia „prawdziwą wersję wydarzeń”. Według jego własnych słów wdał się w kłótnię kochankiem Nicole, który zaczął mu grozić nożem, przez co Simpson rzekomo stracił przytomność. Kiedy leżał nieprzytomny, do domu wkradł się morderca i zabił wszystkich obecnych – oprócz O.J., rzecz jasna. Jak łatwo się domyślić, jego wersja nie przekonała do siebie zbyt wielu osób, okazała się także sprzeczna z ustaleniami policji na temat przebiegu zdarzeń.

Michael Brea

Brea nigdy nie zyskał wielkiej sławy, ale mogą kojarzyć go fani Brzyduli Betty, serii Step Up, a przede wszystkim true crime, ponieważ dziś nazwisko tego aktora najczęściej jest przywoływane w kontekście zbrodni, której się dopuścił – zdecydowanie najbardziej groteskowej ze wszystkich na tej liście. W 2010 roku 33-letni Brea… odciął swojej matce głowę samurajskim mieczem. Dokonując morderstwa, aktor recytował wersety z Biblii i wykrzykiwał: „Żałuj!”. Zaalarmowana  przez sąsiadów policja nie mogła zapanować nad pogrążonym w szale mężczyzną, który nie reagował na paralizator. W trakcie procesu zdiagnozowano u aktora schizofrenię. W związku z tym nie odpowiedział za swój czyn i został skierowany do szpitala psychiatrycznego. Nie wiadomo, co dzieje się z nim dzisiaj.

Allison Mack

Hollywood to miejsce dziwniejsze niż najdziksza teoria spiskowa… Allison Mack, przebrzmiała gwiazdka Tajemnic Smallville, tylko na zdjęciach sprawia wrażenie sympatycznej dziewczyny z sąsiedztwa. W 2019 roku aresztowano ją na za udział w ohydnym procederze: stręczycielstwie i handlu żywym towarem. Aktorka werbowała młode dziewczyny do organizacji NXIVM, struktury typu MLM zajmującej się sprzedażą i organizacją kursów rozwoju osobistego. Cała ta działalność była jedynie przykrywką: wybrane, najbardziej zindoktrynowane kobiety dostawały się do tajnej grupy DOS, w której… służyły jako seksualne niewolnice dla stojącego na szczycie piramidy finansowej Keitha Raniere’a. W zamian za korzyści materialne Mack cynicznie wybierała najbardziej podatne na manipulację dziewczyny, które stopniowo uzależniała od siebie i szefa. Kobiety wewnątrz sekty były bite, poniewierane, szantażowane, przetrzymywane i zmuszane do udziału w orgiach, a w ramach „rytuału inicjacyjnego” tatuowano im na wzgórku łonowym inicjały Mack lub Raniere’a.

Relacje wewnątrz sekty były zorganizowane ściśle hierarchicznie: „dobrze sprawujące się” niewolnice awansowały na szczebel „mistrzyni”. Jednocześnie aktorka i lider NXIVM zarabiali ogromne pieniądze na pseudokursach sprzedawanych przez zwerbowane do piramidy finansowej kobiety… Sprawa Mack siłą rzecz zmusza nas, byśmy zadali sobie pytanie: czy przywódca organizacji był jedynym wpływowym człowiekiem, który korzystał z usług seksualnych niewolnic? Które sławne i bogate osoby Hollywood wiedziały o tym procederze? Podobno wśród kobiet, które Allison Mack próbowała zwerbować do struktury, były Emma Watson i Kelly Clarkson, natomiast Kristen Kreuk dołączyła do organizacji w 2013 roku, ale na szczęście szybko zrezygnowała z członkostwa. Przez różne szczeble NXIVM przewinęło się około 17 tysięcy osób, z czego około 50 kobiet dostało się do wewnętrznej sekty. Proces 37-latki jeszcze się nie zakończył – grozi jej do 20 lat więzienia.

Ostatnio dodane