search
REKLAMA
Zestawienie

Najbardziej ZNIENAWIDZENI AKTORZY w Hollywood

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

7 marca 2019

REKLAMA

Są aktorzy, których pojawienie się na ekranie zawsze wzbudza zachwyt. To oni są najbardziej rozchwytywanymi osobami w Hollywood, a ich występ w filmie to swoisty wyznacznik jakości i gwarancja dobrego seansu. Jest jednak druga strona medalu, nie brakuje bowiem znanych, a nawet kochanych przez wielu widzów aktorów, którzy niekoniecznie są powszechnie lubiani w branży. Oto lista gwiazd, które nie lubią się z Hollywood.

Zac Efron

Piękna buzia Zaca Efrona przysporzyła mu głównie kłopotów i wrogów. Już od czasów High School Musical Efron otrzymał łatkę pięknisia, ciągnącą się za nim bardzo długo. Podobnie jak wiele innych gwiazd Disney Channel, Zac Efron zbija fortunę na swoim wyglądzie. Obiektywnie można założyć, iż był uroczy w trylogii HSM, ale bycie utalentowanym a uroczym to niekoniecznie to samo. Tułał się więc między romantycznymi komediami i dramatami, ale wszyscy doskonale wiemy, że jego prawdziwym powołaniem jest pozowanie bez koszulki. A to już nie wystarcza, aby sprzedać produkcję.

Jaden Smith

Jaden nie ma szczęścia do filmów. 1000 lat po Ziemi czy nowy Karate Kid to nie były „dzieła”, które staną się kultowe czy nawet powszechnie lubiane. Pozostawiając za sobą niezbyt dobre wrażenie, z nieodłączną sugestią robienia kariery dzięki ojcu, stał się dla wielu wydmuszką, która zupełnie nie spełnia się w branży filmowej. Na pewno na jego miejsce znalazłoby się wielu lepszych, bardziej utalentowanych dzieciaków. Na dodatek rozpoczął swoją karierę muzyczną, tworząc typowy amerykański rap nowej fali. To definitywnie nie zwiększa Jadenowi oceny w Hollywood. Wiele osób uważa, że brak talentu nadrabia znanym nazwiskiem ojca – według nich to ono zapewniło mu aktorski start, o którym wielu ludzi może tylko pomarzyć. Dodatkowo kiedy słucha się niektórych z jego wypowiedzi, można nabrać wątpliwości, czy młody aktor potrafi jednocześnie mówić i myśleć.

Kristen Stewart

Zmierzch był wielkim i lukratywnym hitem, ale krytyka, z którą seria się spotkała, była co najmniej zasłużona. Sama Stewart często wyśmiewana jest za swój powtarzalny, dziwaczny styl gry i brak charyzmy na ekranie. To wystarczyło, aby Kristen nie została ulubienicą branży. Stewart jednak była w stanie ustabilizować swoją karierę, głównie występując w filmach niezależnych, przez co nie znajduje się już tak bardzo w centrum wydarzeń. Czarę goryczy przelała jednak zdrada, której aktorka dopuściła się na swoim już ekspartnerze, jakim w tamtym okresie było bożyszcze nastolatek Robert Pattinson. Fani nigdy jej tego nie wybaczyli, dlatego uznawana jest za jedną z bardziej znienawidzonych gwiazd w Hollywood. Do tego bardzo często wytykany jest jej wiecznie naburmuszony wyraz twarzy oraz pewne „nadęcie”. Aktorka z powodzeniem kontynuuje swoją karierę, jednak stara się trzymać z daleka od światła reflektorów.

Shia LaBeouf

Wszyscy pamiętamy początek serii Transformers, kiedy Shia LaBeouf wydawał się bezproblemowo awansować w ramach Hollywood. Wszak został wybrany przez Spielberga na syna Indiany Jonesa i prawdopodobnie byłby kolejnym bohaterem sagi archeologicznej, gdyby Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki okazało się przynajmniej w miarę przyzwoitym filmem. Później mogło się wydawać, że będzie kolejnym aktorem odgrywającym bieganie i strzelanie za tymi złymi. Jednak problemy związane z gniewem i alkoholem skutecznie wstrzymały jego karierę. Do tego doszły zarzuty o kilka plagiatów i otrzymaliśmy aktora, z którym trudno jest współpracować i który nie wydaje się bezpiecznym wyborem dla producentów i reżyserów z Hollywood. Wiele osób potwierdziło wielokrotnie, że jest on wyłącznie egoistycznym dupkiem, przekonanym o własnej wielkości, podczas gdy jego zdolności aktorskie pozostawiają wiele do życzenia.

Charlie Sheen

Charlie Sheen bardzo szybko z roli ulubieńca wielu stał się postacią niepożądaną w świecie filmowym. Podczas występów w Plutonie Olivera Stone’a czy w serialu Dwóch i pół oczarował wszystkich swoją niestandardową grą i charyzmą. Ale wszystko to skończyło się na skutek jego niekończących się problemów z alkoholem, narkotykami oraz kobietami lekkich obyczajów. Doprowadziło to do zwolnienia go z produkcji i do zakończenia jego kariery. Sheen został persona non grata w Hollywood, a jego coraz bardziej kuriozalne wypowiedzi i styl życia sprawiły, że zraził do siebie nawet najwierniejszych fanów. Obecnie niewidoczny w mediach, co może wyszło wszystkim na dobre.

Adam Sandler

Trudno uwierzyć, że w pewnym zadziwiającym momencie Adam Sandler był jednym z najbardziej utytułowanych aktorów komediowych w Hollywood. Ale od czasu Funny People z 2009 każdy film, który wyprodukował lub napisał, został uznany za „zgniły” (według kryteriów Rotten Tomatoes). I chociaż krytycy nigdy nie szaleli za produkcjami Sandlera, również widzowie mieli już dość i w konsekwencji zaczęli wystawiać sporo negatywnych opinii następnym jego dziełom. Uważa się również, że Sandler stał się leniwy i pozbawiony energii, dlatego gdy aktor zaczyna się choć trochę starać, jak w Opowieściach o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane), jego codzienne “olewactwo” zaczyna być jeszcze bardziej widoczne. Na dodatek podobno robi filmy tylko w miejscach, w których chce spędzić wakacje. Pytanie brzmi: jak w ogóle można go lubić?

Kevin Spacey

W 2017 roku ukochany przez wielu dwukrotny zdobywca Oscara, Kevin Spacey, stracił zaufanie środowiska filmowego, gdy aktor Anthony Rapp oskarżył go o wykorzystanie seksualne w młodości. Po kilku niezbyt fortunnych działaniach, jak natychmiastowe wyjście z szafy oraz brak jednoznacznego odcięcia się od oskarżeń, Spacey bardzo szybko dostał wilczy bilet ze świata Hollywood. Natychmiastowe zwolnienie z House of Cards tylko przypieczętowało koniec jego jakże niezwykłej kariery. Być może satysfakcją dla niego było słabe przyjęcie ostatniego sezonu HoC, utwierdzające go w przekonaniu, że to on był tam najważniejszy. W tym przypadku ciekawe jest, że aktor został znienawidzony przez swoich kolegów w Hollywood, jednak zagorzali fani dalej są przekonani, że Spacey nie tylko jest niewinny, ale i wróci w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety jak na razie wszystkie produkcje, w których aktor wystąpił, a które weszły do kin po oskarżeniach, zupełnie przepadły w box offisie.

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Chociaż docenia żelazny kanon kina, bardziej interesuje ją poszukiwanie takich filmów, które są już niepopularne i zapomniane. Wielka fanka kina klasy Z oraz Sherlocka Holmesa. Na co dzień uczestniczka seminarium doktoranckiego (Kulturoznawstwo), która marzy by zostać żoną Davida Lyncha.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA