JOHN TRAVOLTA SIĘGNĄŁ DNA. Suma wszystkich newsów

Autor: Szymon Skowroński
opublikowano

BAFTA wymusza większą różnorodność

Od 2019 roku brytyjska akademia filmowa wprowadza nowe regulacje dotyczące nominacji w dwóch kategoriach nagród: najlepszy film brytyjski i najlepszy debiut brytyjskiego reżysera, scenarzysty lub producenta. Od przyszłego roku nominowane filmy będą musiały spełniać dwa z czterech ustalonych standardów opisanych przez Brytyjski Instytut Filmowy. Włodarze BAFTA zapowiadają, że to jeszcze nie koniec zmian: od 2020 planują wprowadzić podział nagród na filmy zrealizowane i zagrane w większości przez białych mężczyzn oraz filmy zrealizowane i zagrane w większości przez różnorodne etnicznie, wyznaniowo i płciowo ekipy, natomiast do 2025 organizacja chce stworzyć nowy regulamin i nowe zasady, które w ogóle nie będą brać pod uwagę poziomu artystycznego zgłaszanych filmów.

Czy Robert De Niro zagra w nowym filmie o Jokerze?

Twórcy widowiska o najsłynniejszym przeciwniku Batmana nie dają za wygraną, chcąc w jakimkolwiek stopniu ocieplić wizerunek kinowego uniwersum DC. Co ciekawe, Joker będzie należeć już do nowego uniwersum, zwanego Elseworlds, które daje możliwości opowiadania niekanonicznych, zupełnie nietypowych opowieści o znanych bohaterach. Teraz do projektu ma dołączyć Robert „Jebać Trumpa” De Niro, który również zdaje się szukać sposobu na uratowanie upadającego uniwersum, jakim jest jego aktorska kariera.

Jon Bernthal jako zombie

Jon Bernthal wraca do Żywych trupów w sezonie 9

W końcu ta oryginalna, nowatorska i świeża produkcja zasłuży na swój tytuł.

Daniel Day-Lewis marzeniem Jamesa Ivory’ego

Weteran reżyserii i najstarszy zdobywca Oscara w historii chciałby, aby w jego najnowszym filmie – ekranizacji powieści Coral Glynn – zagrał Day-Lewis. Panowie współpracowali już przy Pokoju z widokiem. Problematyczny może być fakt, że aktor przeszedł na aktorską emeryturę i zapowiedział, że nigdy więcej przed kamerą nie wystąpi. Panie Danielu, może lepiej wziąć przykład z trzydzieści lat starszego kolegi i pracować, kiedy jest taka możliwość?

Kadr z filmu "Gotti"

Gotti: John Travolta nie udźwignął biografii słynnego gangstera

Coś dla wielbicieli teorii spiskowych. Wielki, życiowy projekt scjentologa Johna Travolty, biografia gangstera Johna Gottiego, spotkała się z miażdżąco negatywnym odbiorem krytyki filmowej. Wynik 0% pozytywnych recenzji na serwisie Rotten Tomatoes to wynik zarezerwowany dla naprawdę nieudanych produkcji. Jak widać, macki tajemniczej sekty nie są aż tak wpływowe, jak chcieliby niektórzy.

Nick Fury i Czarna Pantera razem na ekranie?

UWAGA! SPOILERY!

Samuel L. Jackson bardzo chciał, aby do spotkania jego bohatera z wojownikiem z Wakandy doszło w pierwszej części filmu, podczas sceny w kasynie. Producenci nie zdecydowali się na wykorzystanie tego pomysłu, ale Jackson nadal ma nadzieję na cameo w drugiej części Pantery. Czy oznaczałoby to, że obaj JEDNAK przeżyli niszczące pstryknięcie Thanosa? Nie do wiary. Sam mam nadzieję, że spotkanie dwóch czarnoskórych bohaterów MCU będzie przełamaniem pewnej granicy i bohaterowie dadzą sobie soczystego buziaka.

Ostatnio dodane