search
REKLAMA
Zestawienie

Ekranowe POCAŁUNKI, które przysporzyły PRAWDZIWYCH problemów aktorom

Paulina Zdebik

9 marca 2021

pocalunki aktorow scaled
REKLAMA

Od dobrego aktora na planie filmowym oczekuje się profesjonalizmu zawsze i wszędzie, niezależnie od tego, co przychodzi mu zagrać w danej scenie. Jak się jednak okazuje, wiele znanych hollywoodzkich nazwisk miało poważny problem z tym, by pocałować kolegów czy koleżanki z planu. Za niejednokrotnie kultowymi pocałunkami, które na ekranie wydają się szalenie namiętne, potrafią kryć się wzajemna niechęć aktorów wobec siebie, uprzedzenia, stres, poczucie winy czy różnego rodzaju realizacyjne wyzwania. 

Jennifer Lawrence i Josh Hutcherson oraz Liam Hemsworth, seria Igrzyska śmierci (2012–2015)

Według doniesień z Hollywood za niekwestionowaną królową fatalnych pocałunków na planie należy uznać Jennifer Lawrence, która znana jest z tego, że podczas scen zbliżeń uwielbia wycinać kawały swoim ekranowym partnerom. Na planie serii Igrzysk śmierci tuż przed scenami, w których jej bohaterka, Katniss Everdeen, całowała się z Peetą (Hutcherson), Lawrence zwykła zjadać czosnek czy cebulę, by w ten sposób zażartować z kolegi i utrudnić mu wykonanie zadania. Podobno niejednokrotnie wręcz chwaliła się mu tuż przed ujęciem, że zjadła coś obrzydliwego i nie umyła zębów. Liam Hemsworth, wcielający się w serii w postać Gale’a, potwierdza doniesienia Hutchersona, a oprócz czosnku czy cebuli wspomina również o tuńczyku.

Alyson Hannigan i Jason Segel, Jak poznałem waszą matkę (2005–2014)

Mimo że Lily Aldrin (Hannigan) i Marshall Eriksen (Segel) są wręcz czołową parą zakochanych w sitcomie Jak poznałem waszą matkę, okazuje się, że sceny pocałunków ich bohaterów były dla nich dość problematyczne. Hannigan bardzo przeszkadzało, że Segel palił papierosy – do tego stopnia, że odmówiła całowania się z nim, dopóki ten nie zerwie z nałogiem. Podobno nawet doszło między nimi do zakładu, według którego za każdego wypalonego papierosa Jason miał płacić Alyson 10 dolarów. Pod koniec jednego dnia zdjęciowego był jej winny aż 200 dolarów! Ostatecznie, ku uciesze aktorki, udało mu się zerwać z nałogiem, dzięki czemu możemy oglądać na ekranie liczne, romantyczne pocałunki ich bohaterów.

Kirsten Dunst i Tobey Maguire, Spider-Man (2002)

Jak się okazuje, kultowa scena pocałunku Spider-Mana (Maguire) z Mary Jane Watson (Dunst) była bardzo problematyczna w realizacji. Maguire przyznał, że wisząc przez dłuższy czas do góry nogami, z twarzą raz po raz polewaną deszczem, powoli zaczynał tracić oddech, więc gdy całował się z Dunst, to próbował „ukraść” trochę powietrza z jej ust. Efektownie wyglądające na ekranie zbliżenie w rzeczywistości nie było dla żadnego z aktorów ani trochę przyjemne – Maguire wspomina nawet, że przypominało to bardziej resuscytację metodą usta-usta niż pocałunek.

Rachel McAdams i Ryan Gosling, Pamiętnik (2004)

Dacie wiarę, że szaleńczo zakochani na ekranie Allie (McAdams) i Noah (Gosling) z kultowego Pamiętnika w rzeczywistości w trakcie powstawania filmu darzyli się głęboką niechęcią? Nick Cassavetes, reżyser, twierdzi, że aktorzy na planie nieustannie na siebie krzyczeli, a Gosling z początku próbował nawet pozbyć się McAdams z projektu pod pretekstem tego, że nie ma między nimi zupełnie żadnej chemii i nie jest on w stanie dobrze grać w takich warunkach. Jak wiadomo, nie zdecydowano się na to, więc w przypadku scen zbliżeń między bohaterami bywało nieprzyjemnie. Co ciekawe, wychodzi w tym przypadku na to, że kto się czubi, ten się lubi, ponieważ dwa lata po zakończeniu zdjęć aktorzy zostali parą w prawdziwym życiu.

Lindsay Lohan i Charlie Sheen, Straszny film 5 (2013) 

Charlie Sheen znany jest z imprezowego stylu życia, bycia wielkim kobieciarzem oraz ze swoich nieodpowiednich zachowań na planach filmowych, aczkolwiek nie ma co ukrywać, że Lindsay Lohan również święta nie jest. Może być więc zaskoczeniem dla niektórych, że aktorka, wcielając się w postać samej siebie w piątej części Strasznego filmu, miała problem z tym, by pocałować kolegę z planu, podobno z obawy przed tym, że mogłaby się od niego czymś zarazić. Jak się okazuje, udało jej wynegocjować, by nie musiała tego robić – pocałunek, który widzimy na ekranie między ich bohaterami, to zbliżenie między Sheenem a dublerką Lohan. 

Paulina Zdebik

Paulina Zdebik

Z urodzenia gdańszczanka, z miejsca zamieszkania - katowiczanka, paryżanka, a aktualnie warszawianka. Studentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na planach zdjęciowych najlepiej odnajduje się w pionie reżyserskim bądź kostiumowym. Oprócz tworzenia filmów, bardzo lubi też o nich pisać. Wielka fanka Mechanicznej pomarańczy, Xaviera Dolana, Yorgosa Lanthimosa, francuskiej Nowej Fali, true crime i horrorów. Kontakt: paulinazdebik@wp.pl.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA