search
REKLAMA
News

CHRIS PRATT w ogniu krytyki. Bronią go aktorzy z filmów Marvela o AVENGERS, w tym Robert Downey Jr.

Łukasz Budnik

21 października 2020

REKLAMA

Chris Pratt mierzy się z krytyką internautów. Sprawa, która zaczęła się niewinnie, przybrała niespodziewany obrót – do tego stopnia, że w obronie aktora stanęli jego koledzy i koleżanki z planu filmów Marvela.

W sobotę na Twitterze pojawił się post scenarzystki Amy Berg, która umieściła zdjęcie kilku popularnych Chrisów – Hemswortha, Evansa, Pine’a i właśnie Pratta – z podpisem mówiącym o tym, że jeden z nich musi odpaść. Miało to formę zabawy, jednak stało się przyczynkiem do krytyki Pratta.

Im większą popularność zdobywał post, tym więcej osób zaczęło wspominać o tym, że Pratt należy do Kościoła Chrześcijańskiego ZOE, powiązanym z zielonoświątkowym megakościołem Hillsong, krytykowanym za konserwatywne poglądy (między innymi bycie przeciwko LGBT, co zostało w zeszłym roku wytknięte przez Ellen Page; Pratt bronił się wówczas, mówiąc, że jego kościół ma drzwi otwarte dla wszystkich). To nie wszystko – internauci doszli do wniosku, że Pratt popiera Donalda Trumpa, ponieważ ominął zbiórkę organizowaną w ramach kampanii jego rywala – Joe’a Bidena, w której wzięły udział inne gwiazdy filmów o Avengers.

W obronie aktora stanęli już aktorzy i twórcy powiązani z MCU – Robert Downey Jr., Zoe Saldana, Mark Ruffalo i James Gunn. Downey umieścił na Instagramie post, w którym podkreślił, że Pratt to osoba, którą zawsze cechowały wyłącznie pozytywne wartości i jeśli ktoś ma z nim problem, powinien usunąć konto w mediach społecznościowych i zastanowić się nad sobą. Ten post także spotkał się z krytyką, niektórzy zauważyli bowiem, że Downey milczał, gdy swego czasu wiele osób negatywnie wypowiadało się o Brie Larson, grożąc jej nawet śmiercią. Wpis polubił za to Jeremy Renner, który w MCU wciela się w Hawkeye’a.

https://www.instagram.com/p/CGlMURZlYWZ/

Gunn i Ruffalo stwierdzili, że znają Pratta osobiście i to wspaniały człowiek, a zakładanie czegokolwiek na podstawie jego poglądów jest niewskazane. Saldana dodała, że rodzina i przyjaciele Pratta znają jego wartość.

Sam Pratt nie skomentował jeszcze bieżących wydarzeń.

Co sądzicie na ten temat?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA