search
REKLAMA
Zestawienie

Seriale, które TRZEBA zobaczyć w 2020 roku

Michalina Peruga

10 stycznia 2020

REKLAMA

Rok zaczął się nieźle – Netflix wypuścił trzeci sezon Ani, nie Anny, a także oryginalną produkcję Drakula, będącą nową, odświeżoną adaptacją klasycznej gotyckiej powieści Brama Stokera. To jednak dopiero początek tego, co planują dla widzów największe serwisy streamingowe. Nie znamy jeszcze dokładnego kalendarza premier serialowych na cały 2020 rok. Niektóre seriale są już pewniakami, inne są jeszcze w postprodukcji, reszta pozostaje słodką niewiadomą. Jakie seriale będziemy mieli szansę obejrzeć w tym roku?

Outsider, HBO GO, od 13 stycznia

Kryminalny thriller oparty na bestsellerowej powieści Stephena Kinga. W miasteczku odkryte zostają zwłoki makabrycznie zamordowanego 11-letniego chłopca. W roli detektywa, który ma rozwiązać zagadkową sprawę, obsadzono Bena Mendelsohna (Kapitan Marvel, Król, Czas mroku, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie). W obsadzie znalazł się także Jason Bateman oraz Cynthia Erivo (Wdowy, Źle się dzieje w El Royale), która zachwyciła zachodnich krytyków swoją rolą w kostiumowym dramacie Harriet (nominacje do Złotych Globów, Salelit, Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, Critics Choice).

Hunters, Amazon Prime Video, od 21 lutego

Wyprodukowany przez Jordana Peele’a, wybitnego twórcę horrorowych perełek ostatnich lat, serial Hunters osadzony jest w Nowym Jorku w latach 70. Opowiada o grupie łowców nazistów, którzy odkrywają spisek wysoko postawionych nazistowskich oficjeli, którzy planują przemienić Stany Zjednoczone w IV Rzeszę. W obsadzie między innymi Al Pacino.

Avenue 5, HBO GO, od 20 stycznia

Komedia science fiction, w której Hugh Laurie (Dr House) wciela się w kapitana turystycznego statku kosmicznego. Twórcy serialu kreują wizję przyszłości, w której międzyplanetarne podróże w kosmosie stają się turystyką. Za Avenue 5 odpowiedzialny jest Armando Iannucci, scenarzysta Figurantki i Śmierci Stalina.

The Falcon and the Winter Soldier, Disney+, sierpień 2020

O fabule serialu osadzonego w uniwersum Marvelowskim niewiele wiadomo, poza tym, że akcja będzie rozgrywać się w czasie tuż po wydarzeniach z filmu Avengers: Koniec gry. W obsadzie serialu znalazł się Anthony Mackie, znany z innych filmów Marvela, i Daniel Brühl. Wśród innych seriali, nad którymi pracuje Marvel, pojawiają się tytuły: She-Hulk, Ms MarvelMoon Knight. The Falcon and the Winter Soldier pojawi się w tym roku na platformie Disney+, podobnie zresztą jak WandaVision, którego premiera została niedawno przyspieszona. Czy okażą się co najmniej takim hitem jak The Mandalorian

House of the Dragon, HBO, 2020

Akcja tego spin-offu Gry o tron ma rozgrywać się 300 lat przed wydarzeniami z serialu i opisywać powstanie rodu Targaryenów, z którego pochodzi Daenerys, oraz jego burzliwe dzieje, począwszy od podbicia Westeros przez Aegona I Zdobywcę. Dopiero dwa miesiące temu twórcy serialu ogłosili tytuł produkcji i jej plakat, a już niektóre optymistyczne plotki głoszą, że serial będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku. Czy tak się stanie? Zobaczymy.

Michalina Peruga

Michalina Peruga

Filmoznawczyni, historyczka sztuki i miłośniczka współczesnego kina grozy i klasycznego kina hollywoodzkiego, w szczególności filmu noir i twórczości Alfreda Hitchcocka. W kinie uwielbia mieszanie gatunków, przełamywanie schematów oraz uważne przyglądanie się bohaterom.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA