search
REKLAMA
Zestawienie

10 najważniejszych PREMIER do zobaczenia jeszcze w TYM ROKU

Filip Pęziński

17 sierpnia 2019

REKLAMA

Za nami prawie 2/3 roku i przynajmniej kilka dużych premier i udanych produkcji. Nie oznacza to jednak, że widzieliśmy już wszystko, co warte uwagi. Poniżej zestawienie dziesięciu najważniejszych filmów, które będziemy mogli zobaczyć w polskich kinach jeszcze przed sylwestrową nocą. 

Polityka – 4 września

Zacznijmy od polskiego rodzynka i filmu, na który z pewnością nie czekamy ze względu na potencjalne filmowe doznania, ale z powodu rozgłosu i społecznego fenomenu, które towarzyszą każdej premierze filmu Patryka Vegi. W Polityce najbardziej dochodowy polski twórca bierze za temat aktualną sytuację polityczną kraju – przedstawi nam swoją wizję rządu, opozycji, wpływowych graczy. Wszystko z typowym dla siebie brakiem wyczucia i bardzo pozorną dbałością o fakty. Szykuje się kolejny koszmarek, który przy okazji mocno namiesza w kinach, codziennych rozmowach i rodzimym box office.

To: Rozdział 2 – 6 września

Kontynuacja niezwykle udanego horroru z 2017 roku i druga część ekranizacji kultowej książki Stephena Kinga o tym samym tytule. 27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie „Klubu frajerów” powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem. Swoje role powtórzą nie tylko aktorzy znani z części pierwszej, ale dołączą do nich również tacy jak Jessica Chastain, James McAvoy czy Bill Hader, którzy wcielają się w dorosłych bohaterów. Film trwać ma imponujące trzy godziny, a reżyser już zapowiedział wersję rozszerzoną, która potrwać ma godzinę dłużej.

Rambo: Ostatnia krew – 20 września

John Rambo (znów) powraca! Ponad 10 lat po premierze ostatniej odsłony serii Sylvester Stallone ponownie wciela się w kultową rolę weterana wojennego. Rambo opuszcza ranczo w Arizonie i udaje się do Meksyku, by ocalić porwaną przez bezwzględny kartel dziewczynę. Film – co sugeruje zresztą tytuł – zapowiadany jest jako ostatnia odsłona cyklu, a w reżyserowanym przez Adriana Grunberga (Dorwać gringo) widowisku Stallone’owi partnerować będzie m.in. Paz Vega. Opis fabuły i sam zwiastun sugerują mocne przekierowanie klimatu, ale też kontynuację mocnej i brutalnej stylistyki poprzedniej części.

Joker – 4 października

Warner Bros. decyduje się na nie lada eksperyment i rozpoczyna cykl mniejszych, mroczniejszych, ale wciąż inspirowanych komiksami DC Comics produkcji, które stanowić mają odskocznię od wielkich blockbusterów jak Aquaman czy Wonder Woman. Na pierwszy ogień poszedł Joker w interpretacji Todda Phillipsa. Twórca Kac Vegas postawił na ambitny, inspirowany filmami Martina Scorsese portret staczania się jednostki ku szaleństwu. W roli tytułowej sam Joaquin Phoenix, a na drugim planie m.in. Robert De Niro, Zazie Beetz, Brian Tyree Henry i Shea Whigham. Zapowiada się jedna z najciekawszych ekranizacji komiksu amerykańskiego.

Zombieland 2: kulki w łeb – 18 października

Na kontynuację bardzo ciepło przyjętego Zombieland Rubena Fleischera musieliśmy czekać aż dziesięć lat. W Zombieland 2 powrócą gwiazdy znane z oryginału – Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone i Abigail Breslin. Tym razem bohaterowie zawędrują do Białego Domu i przekonają się, że od starcia z zombie trudniejsze może być spotkanie z rodziną. Zwiastun produkcji obiecuje bezpieczny, ale satysfakcjonujący powrót do zwariowanego świata i lubianych bohaterów. Miejmy nadzieję, że twórcy jednak zechcą nas czymś zaskoczyć.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA