search
REKLAMA
News

JOAQUIN PHOENIX aresztowany podczas protestu klimatycznego

Łukasz Budnik

11 stycznia 2020

REKLAMA

Niecały tydzień po zdobyciu Złotego Globu za rolę w JokerzeJoaquin Phoenix udał się do Waszyngtonu wziął udział w proteście klimatycznym organizowanym co tydzień przez Jane Fondę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy aktorka już kilkakrotnie była aresztowana za swoją działalność – tym razem ten sam los spotkał Phoenixa i ponad 140 innych osób.

Przed rozpoczęciem protestu pod Kapitolem, Phoenix powiedział w swoim przemówieniu:

Czasem zastanawiamy się, jak możemy walczyć ze zmianami klimatu. Jest coś, co możecie zrobić dziś i jutro – dokonanie wyboru na temat tego, co spożywacie. Pewnych rzeczy nie mogę uniknąć. Przyleciałem tu wczoraj samolotem, ale zmiana nawyków żywieniowych jest tym, czym mogę się zająć.

Źródło: Shutterstock

Podobne przesłanie aktor wygłosił podczas swojej przemowy po odebraniu Złotego Globu, zwracając uwagę, że gwiazdy Holllywood nie muszą latać prywatnymi samolotami do Palm Springs. W późniejszych wywiadach Phoenix komplementował decyzję organizatorów, którzy postawili w tym roku na wegańskie menu – ta decyzja sprawiła, że Phoenix był podekscytowany uczestnictwem bardziej niż kiedykolwiek. Aktor zapowiedział też, że na wszystkie rozdania nagród będzie chodzić w tym samym garniturze.

W piątkowym proteście udział wzięli też między innymi Martin Sheen, Maggie Gyllenhaal i Susan Sarandon. Aresztowani uczestnicy wydarzenia zostali wypuszczeni do domów po kilku godzinach, po tym jak postawiono im zarzuty zakłócania porządku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA