search
REKLAMA
News

Powstaje film o świecie, w którym tylko CZARNOSKÓRZY mają SUPERMOCE

Filip Pęziński

2 października 2020

REKLAMA

Jak podaje serwis Deadline, Warner Bros. zakupiło prawo do ekranizacji serii BLACK, komiksu Kwanzy Osajyefo i Tima Smitha III, który opowiada o świecie, w którym tylko czarnoskórzy obdarzeni są nadludzkimi mocami.

Komiks koncentruje się na postaci Kareema Jenkinsa, zastrzelonego przez policję nastolatka. Kiedy chłopakowi udaje się przeżyć pozornie śmiertelne postrzelenie, nie tylko odkrywa, że ma supermoce, ale też, że świat pełen jest czarnoskórych kobiet i mężczyzn posiadających nadludzkie zdolności, a wszystko to ukrywane jest w tajemniczej konspiracji.

Jak mówi Kwanza Osajyefo, współautor autor komiksu:

Moją inspiracją był doświadczenie braku reprezentacji w publikacjach komiksowych i rzadko spotykanych czarnoskórych postaci. Przez większość historii komiksu, biali wyrzutkowie byli używani jako alegorie marginalizowanych grup, co miało rzekomo odzwierciedlać świat za naszym oknem.

Nie znamy jeszcze szczegółów produkcji, ani daty potencjalnej premiery. Według doniesień Bryan Edward Hill, autor serialu Titans, miałby być odpowiedzialny za scenariusz filmu.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA