search
REKLAMA
Zestawienie

WSZYSTKIE zapowiedziane FILMY i SERIALE ze świata STAR WARS

Filip Pęziński

13 grudnia 2020

REKLAMA

W ostatni czwartek odbył się tzw. Disney Investor Day, czyli prezentacja wyników i planów firmy sygnowanej nazwiskiem Walta Disneya. W czasie panelu poświęconemu marce Gwiezdne wojny dowiedzieliśmy się o dalszych planach na jej rozwój.

Poniżej przedstawione zostały wszystkie tytuły. Warto zwrócić uwagę, jak zróżnicowane są one pod względem czasu akcji. Znajdziemy tytuły dziejące się przed, w trakcie i po zakończeniu tzw. Sagi Skywalkerów.

The Acolyte

Zacznijmy od chyba najbardziej tajemniczego ze wszystkich przedstawionych projektów. Leslye Headland (twórczyni popularnej Russian Doll) stworzy dla Disneya serial nazywany mrocznym thrillerem, którego akcja ma mieć miejsce w ostatnich dniach tzw. Wielkiej Republiki (epoka mająca miejsce długo przed Mrocznym Widmem, nazywana też Złotą Erą Jedi). Obecnie epokę tę zaczęły eksplorować komiksy i książki marki Star Wars.

Visions

Kolejny projekt to animowana antologia składająca się z 10 krótkometrażowych filmów animowanych stworzonych przez najlepszych twórców anime (skojarzenia z Animatrixem nasuwają się same). Póki co nie wiemy, na jakim okresie (okresach?) historii galaktyki skupią się twórcy, na udział jakich postaci liczyć możemy ani też kim będą sami artyści tworzący projekt.

A Droid Story

Kultowe droidy dostaną swój własny serial animowany. Zapowiadany jest on jako przygoda, podczas której R2D2 i C3Po wezmą pod swoje skrzydła nowego bohatera. Opis ten sugeruje, że całość może dziać się po wydarzeniach znanych z filmu Skywalker. Odrodzenie, ale nie zostało to w żaden sposób potwierdzone. Za animację odpowiadać mają magicy z  Industrial Light & Magic.

The Bad Batch

Spin-off animowanych Wojen Klonów opowie o oddziale elitarnych, eksperymentalnych klonów, który wprowadzony został w ostatnim sezonie wspomnianego serialu. Co ciekawe, ze zwiastuna wynika, że akcja nie skupi się na okresie Wojen Klonów, ale na tym tuż po upadku Republiki i narodzinach Pierwszego Imperium Galaktycznego.

Andor

Od dłuższego czasu wiemy, że powstanie serial o Cassianie Andorze, którego akcja – siłą rzeczy – będzie działa się przed wydarzeniami znanymi z filmu Łotr 1. W roli tytułowej powróci naturalnie Diego Luna, a premiera produkcji zapowiedziana została na 2022 rok. Na Disney Investor Day zaprezentowano krótki materiał z pracy nad serialem.

Obi-Wan Kenobi

Według pierwotnych doniesień film, ostatecznie miniserial. Obi-Wan Kenobi opowie o losach bohatera 10 lat po Zemście Sithów. Co niezwykle interesujące, w serialu powróci do swojej roli nie tylko Ewan McGregor, ale też Hayden Christensen, znany z roli Anakina w dwóch ostatnich filmach trylogii prequeli. Już teraz twórcy potwierdzili, że w serialu dojdzie do spotkania Kenobiego i Dartha Vadera oraz ich kolejnego pojedynku. Zdjęcia to Obi-Wana Kenobiego ruszą w marcu.

Lando

Dużą niespodzianką okazała się informacja o rozpoczęciu pracy nad kolejną miniserią, tym razem poświęconą postaci Lando Calrissiana. Na ten moment nie wiemy, czy będzie to produkcja animowana, czy aktorska (zakładać jednak możemy dość bezpiecznie, że ta druga), kto będzie stał za realizacją projektu oraz czy swoją rolę powtórzy któryś z filmowych Lando – Donald Glover lub Billy Dee Williams. Za realizację odpowiadać będzie Justin Simien (Drodzy biali!).

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA