search
REKLAMA
News

Jak mógł wyglądać Darth Maul w STAR WARS? Pierwszy projekt mocno różni się od ostatecznego

Jaki był pierwotny pomysł na wygląd słynnego Sitha?

Łukasz Budnik

22 sierpnia 2023

REKLAMA

Darth Maul, choć w filmach z serii Star Wars dostał stosunkowo mało czasu ekranowego (oglądaliśmy go w Mrocznym widmie oraz w cameo w Hanie Solo; więcej jego losów śledziliśmy w serialach animowanych), zyskał niemałą popularność, także ze względu na to, jak prezentuje się na ekranie.

Nie zawsze Maul miał wyglądać w sposób, w jaki ostatecznie zobaczyliśmy go na ekranie. Projekt postaci opracowywał Iain McCaig, któremu George Lucas nakazał wymyślenie tego, jak może wyglądać lord Sithów, a potem zasugerował, by McCaig narysował swój największy koszmar. Projekt okazał się jednak na tyle przerażający, że Lucas zmienił zdanie i postawił na “drugi największy koszmar”.

CDN media

Kolejny projekt już bardziej przypominał finalną wersję, choć zamiast rogów, miał piórka przywiązane do głowy. Tatuaże na twarzy zostały zainspirowane rdzennymi mieszkańcami Brazylii.

W Maula w Mrocznym widmie wcielił się Ray Park, a głosu użyczył mu Peter Serafinowicz.

Zobaczcie także pierwotne projekty Jabby, C-3PO, Vadera, Yody, Grogu oraz Chewbacci.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA