search
REKLAMA
News

Jak mogli wyglądać C-3PO i R2D2 ze “Star Wars”? Inspiracja “Metropolis” na szkicu koncepcyjnym

Jak wyglądały słynne roboty ze “Star Wars” na pierwszym szkicu koncepcyjnym?

Łukasz Budnik

18 sierpnia 2023

REKLAMA

W ostatnich dniach pokazywaliśmy wam oryginalne szkice koncepcyjne postaci z serii Star Wars, w tym Yody, Grogu oraz Dartha Vadera. Kolejną ciekawą ilustracją pokazującą, jaki był pierwotny zamysł na postaci, jest ta ukazująca C-3PO oraz R2-D2.

Autorem obrazu jest Ralph McQuarrie. C-3PO w jego zamyśle przypomina robota z Metropolis (1927) Fritza Langa. To właśnie ta ilustracja wraz ze scenariuszem skłoniła Anthony’ego Danielsa do tego, by wcielił się w C-3PO. Oczywiście ostateczny wygląd obu robotów różni się od tego, jak przedstawił je McQuarrie. Daniels po raz pierwszy nałożył kostium zaledwie dzień przed rozpoczęciem zdjęć; o tym, jak w nim wygląda, przekonał się dzięki zdjęciu z Polaroida. C-3PO pierwotnie miał mieć amerykański akcent i charakter kanciarza, ale interpretacja Danielsa przekonała George’a Lucasa, by wycofać się z tego pomysłu. Z kolei R2-D2 jako postać zainspirowany został robotami z filmu Niemy wyścig. 

Poniżej ilustracja McQuarriego:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA