search
REKLAMA
Zestawienie

Gwiazdy Hollywood, które rzuciły aktorstwo i poszły do normalnej pracy

Karol Barzowski

16 sierpnia 2018

REKLAMA

Bridget Fonda (gospodyni domowa)

W latach dziewięćdziesiątych Bridget “z tych Fondów” była na topie. Dwa miliony dolarów napiwku, Sublokatorka czy Jackie Brown to jej wielkie sukcesy. W 2002 roku aktorka wystąpiła w filmie jednak po raz ostatni. Krótko po premierze telewizyjnej Królowej śniegu miała wypadek samochodowy i musiała zrobić sobie przerwę na rekonwalescencję. Już wtedy stwierdziła, że wcale nie tęskni tak bardzo za graniem. Potem wzięła ślub (jej mężem jest kompozytor Danny Elfman), urodziła dziecko, a życie domowe pochłonęło ją. Dziś jest gospodynią domową na pełen etat, dobrą żoną i matką, która oficjalnie zrezygnowała z show-biznesu. Jak przyznaje, tamten etap ma już za sobą i w ogóle tego nie żałuje. Obecne życie dużo bardziej jej się podoba.

Jeff Cohen (prawnik)

Pamiętacie Lawrence’a – słodkiego grubaska z kultowego filmu Goonies? Grający go aktor Jeff Cohen jakiś czas później schudł i stracił na rozpoznawalności. Wśród dziecięcych aktorów miał dość wysoką pozycję, podobało mu się występowanie przed kamerą, ale producenci nie byli zainteresowani jego szczuplejszą wersją. Jako dorosły stwierdził, że nie chce już przeżywać takich rozczarowań i choć aktorstwo było jego wielką miłością, postanowił nie wracać do show-biznesu. Wybrał studia prawnicze. Ma nawet własną kancelarię. Jak się okazało, nie odszedł jednak zbyt daleko od Hollywood. Jego klientami są głównie celebryci. Plus tego taki, że to, że grał Grubego w Goonies, nie robi na nich żadnego wrażenia.

Freddie Prinze Jr. (kucharz)

15–20 lat temu do Freddiego Prinze’a Juniora wzdychały dziewczyny na całym świecie. Koszmar minionego lata, Cała ona czy Scooby Doo uczyniły z aktora gwiazdę. W pewnym momencie postanowił jednak rzucić show-biznes. Jak mówił, nie był usatysfakcjonowany swoją karierą i tym, jaki wizerunek jego osoby tworzono w Hollywood. Już w 2009 roku zaczął szukać nowego zajęcia – został producentem i reżyserem w firmie organizującej widowiska związane z wrestlingiem. Trzy lata później w pełni poświęcił się zaś gotowaniu. Jego mama była szefem kuchni, Freddie tak naprawdę wychował się przy kuchennym blacie i była to dla niego naturalna droga. W 2016 roku wydał nawet książkę kucharską z prostymi, szybkimi przepisami, mającymi na celu zaoszczędzenie czasu, tak aby można było spędzić go z rodziną. W planach ma kolejną. Chce w niej połączyć gotowanie ze swoją inną pasją – grami komputerowymi. W książce mają znaleźć się przepisy dla graczy, którzy zazwyczaj prowadzą bardzo niezdrowy styl życia. Jak przyznaje Prinze Jr., sam niejednokrotnie traci rachubę czasu, oglądając jak inni grają. Dość regularnie użycza też głosu w dubbingu gier. Kilka miesięcy temu założył też kanał na YouTube – w swoich filmikach opowiada oczywiście o grach. Żona aktora, Sarah Michelle Gellar, którą znamy przede wszystkim jako tytułową bohaterkę serialu Buffy: Postrach wampirów, również odłożyła show-biznes na bok. Trzy lata temu założyła firmę produkującą ekologiczne mieszanki do pieczenia ciast.

REKLAMA