Sequele

SEQUELE – Scooby-Doo

Autor: Tekst gościnny
opublikowano

Autorem tekstu jest GOKU94.

ROK PRODUKCJI: 2002
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Warner
REŻYSERIA: Raja GosnellWYSTĄPILI:
Freddie Prinze jr.
Matthew Lillard
Linda Cardellini
Sarah Michelle Gellar
Rowan Atkinson
Isla Fisher
Steven Grives

Po dwóch latach od rozpadu Mystery Inc. grupa znów musi współpracować. Tajemniczy Mondavarious, właściciel Wyspy Strachów wzywa ich, by odkryli, dlaczego młodzi ludzie odjeżdżający z wyspy zachowują się zupełnie inaczej (wzmożona agresja) niż przed przybyciem na nią. Zaraz po pojawieniu się na miejscu ktoś porywa Scooby’ego. Aby go uratować i odkryć tajemnice Wyspy Strachów, świeżo reaktywowana grupa znów musi nauczyć się współpracować. Fabularna wersja popularnego serialu animowanego. Fabuła miejscami jest mocno nużąca, zaś rozwiązanie wydaje się zbyt proste i banalne. Muzyka też nie powala na kolana, wprost przeciwnie – zupełnie nie pasuje do filmu. Do tego efekty specjalne mogą mocno zirytować, podobnie jak w niektórych momentach aktorzy. Jednak film mimo wszystko warty obejrzenia, być może z powodu sentymentu do świetnej kreskówki.

TYTUŁ POLSKI: Scooby-Doo 2: Potwory Na Gigancie
ROK PRODUKCJI: 2004
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Warner
REŻYSERIA: Raja GosnellWYSTĄPILI:
Freddie Prinze jr.
Matthew Lillard
Sarah Michelle Gellar
Linda Cardellini
Seth Green
Alicia Silverstone
Peter Boyle

Podczas gali na cześć ekipy Mystery Inc. w muzeum kryminologii w Collsville w bezpardonowy sposób zakłóca uroczystości Zły Człowiek w Masce, powołując do życia złapane przez Scooby’ego i spółkę potwory. W wyniku intrygi cała wina spada na Mystery Inc. Przyjaciele, aby odzyskać utracone zaufanie postanawiają rozwikłać tajemniczą zagadkę ożywień. Na domiar złego, dziennikarka Heather ośmiesza ich na oczach milionów ludzi. W drugiej części poprawiono znacznie efekty specjalne, muzykę i fabułę. Momentami można poczuć klimat serialu (fantastyczna galeria klasycznych potworów z serialu animowanego), niestety zakończenie ponownie jest zbyt przewidywalne. Humor znów  nie najwyższych lotów, jednak tę część ogląda się lepiej niż poprzednią.

CIEKAWOSTKI:

  • Obie części powstały na bazie serialu animowanego, który trafił do Księgi Rekordów Guinnesa jako najdłużej emitowana animacja w historii telewizji.
  • Animowane przygody Scooby’ego i spółki rozpoczęły się 1969 roku serialem Scooby-Doo, Where Are You!. Po zakończeniu produkcji zapoczątkowano nową serię (tym razem odcinki były 3 razy dłuższe) pt. The New Scooby-Doo Movies (1972), gdzie zadebiutował Scrappy-Doo. Następnie wyprodukowano seriale: The Scooby-Doo Show (1976), Dynomutt, Dog Wonder (1978), Scooby-Doo and Scrappy-Doo (1979), The Richie Rich/ Scooby-Doo Hour (1980), The New Scooby-Doo Mysteries (1984), The 13 Ghosts of Scooby-Doo (1985), The All-New Scooby and Scrappy-Doo Show (1986), A Pup Named Scooby-Doo (1988) (jedyna produkcja, w której głosu Fredowi nie użyczył Frank Welker) oraz What’s New, Scooby-Doo? (2002), który jest produkowany do tej pory.
  • Poza serialami wyprodukowano na potrzeby TV i video jak do tej pory aż 16 animowanych filmów pełnometrażowych.
  • Freddie Prinze Jr,. (Fred) i Sarah Michelle Gellar (Daphne) w rzeczywistości są małżeństwem.
  • Frank Welker (użyczający głos Fredowi w serialach animowanych) zdubbingował w pierwszym filmie kinowym jedną z kreatur.
  • W pierwszej części gościnnie pojawił się amerykański zespół rockowy Sugar Ray. Wcześniej można było go już zobaczyć w filmie Fathers’ Day.
  • Całkowicie komputerowo wygenerowanemu Scooby’emu głosu użyczył Neil Fanning.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Jeszcze niedawno dużo się o tym mówiło, jednak jak na razie wszystko zmierza ku zakończeniu cyklu na dwóch filmach kinowych.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane