search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy i seriale do obejrzenia W STYCZNIU na HBO GO

Łukasz Budnik

31 grudnia 2019

hbo go styczen
REKLAMA

Jutro zaczynamy nie tylko nowy miesiąc, lecz także rok – sprawdźmy, na co mogą liczyć subskrybenci platformy HBO GO w pierwszych tygodniach 2020. Do biblioteki serwisu trafi kilka głośnych tytułów na licencji, choć i samo HBO przygotowało dla widzów atrakcję w postaci powrotu pewnego popularnego serialu. Poniżej kilka przykładów, a na końcu pełna lista nowości.

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Jeden z przebojów poprzedniego sezonu oscarowego. Produkcja w reżyserii Bradleya Coopera, w której główne role zagrali on sam oraz Lady Gaga. Narodziny gwiazdy to trzeci amerykański remake musicalu z 1937 roku. Nowa wersja zasługuje na uwagę ze względu na rewelacyjne występy aktorskie (Cooper i Gaga są znakomici, ale na drugim planie równie mocno błyszczy Sam Elliott) i ścieżkę dźwiękową, na czele z nagrodzonym Złotym Globem i Oscarem kultowym “Shallow”. Do obejrzenia już jutro.

Fargo

Fargo bracia Coen Frances McDormand

Również jutro do biblioteki HBO GO trafi Fargo, słynny film braci Coen. Jerry Lundegaard (William H. Macy) jest sprzedawcą samochodów, który ma problemy finansowe. Aby szybko zdobyć pieniądze, postanawia upozorować porwanie żony (Kristin Rudrüd) i wyłudzić okup od zamożnego teścia (Harve Presnell). Wynajmuje zbirów, którzy mają się podjąć tego zadania (Steve Buscemi i Peter Stormare), jednak akcja się nie udaje. Zaczynają ginąć kolejne osoby, a śledztwo przejmuje policjantka w zaawansowanej ciąży – Marge Gunderson (Frances McDormand). Film zdobył Oscara za scenariusz i dla najlepszej aktorki; do dziś wymieniany jest jako jedno z najlepszych dzieł Coenów. Świetna okazja do nadrobienia klasyki.

I młodzi pozostaną

Pierwszy dokument w karierze Petera Jacksona. Ekipa filmowa spędziła miesiące w archiwach BBC i Imperial War Museums, aby z setek godzin materiału zmontować trwający 100 minut film o weteranach I wojny światowej. Posłuchamy o codziennych doświadczeniach żołnierzy, ich stosunku do konfliktu, sposobach, w jaki jadali, spali i nawiązywali przyjaźnie. Ujrzymy rzeczywistość wojny na pierwszej linii frontu. Cytując fragment recenzji Jana Brzozowskiego: “Jackson daje pole do popisu naszej wyobraźni, prezentując w tym czasie dynamicznie zmontowane zdjęcia wykonane już po walce lub rysunki przedstawiające żołnierzy w boju. Służą one jednak tylko jako niezbędne tło, gdyż w głowie widza rozgrywają się wówczas sceny rodem z Szeregowca Ryana“.

Vox Lux

Vox Lux

Natalie Portman jako gwiazda muzyki pop, która w wieku nastoletnim doświadcza tragedii, co winduje ją potem na szczyty sławy. Od tej pory jej kariera rozwija się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. W 2017 roku artystka planuje swój powrót na szczyt, wydając płytę pod tytułem “Vox Lux”. Film zadebiutował na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji i zdobył pozytywne, jednak dalekie od zachwytów recenzje. Tak o filmie pisał u nas Piotr Szczyszyk: “Na pewno nie zarzucałbym reżyserowi braku talentu, a już z pewnością ambicji. Vox Lux cierpi na braki warsztatowe, ale jest dobrym filmem szukającym sposobu na nieoczywiste sportretowanie pokolenia Y”.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA