search
REKLAMA
News

ANYA TAYLOR-JOY odpowiedziała na pytanie o 5 ulubionych filmów

Jaki produkcje ceni Anya Taylor-Joy?

Łukasz Budnik

18 kwietnia 2022

REKLAMA

Anya Taylor-Joy jest dziś jedną z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorek. Na ekranach oglądaliśmy ją m.in. w Czarownicy. Bajce ludowej z Nowej AngliiSplitGambicie królowej Ostatniej nocy w Soho, a już za niecały tydzień do kin wejdzie Wiking z udziałem aktorki. W 2020 roku Taylor-Joy – promując Emmę. – zdradziła tytuły pięciu filmów, które należą do jej ulubionych. 

W rozmowie z Rotten Tomatoes aktorka została poproszona o wytypowanie pięciu produkcji. Jedno z miejsc postanowiła poświęcić serialowi. Lista wygląda następująco.

  • Duża ryba (Tim Burton, 2003)
  • Zabawna buzia (Stanley Donen, 1957)
  • Kochane kłopoty (Amy Sherman-Palladino, 2000-2007)
  • Labirynt Fauna (Guillermo del Toro, 2006)
  • Lśnienie (Stanley Kubrick, 1980)

Taylor-Joy uzasadniła swój wybór. W kontekście Dużej ryby aktorka powiedziała, że jest fanką Tima Burtona i metafor, a tych w tym filmie nie brakuje. Lśnienie jest według Taylor-Joy filmem, który należy w pierwszej kolejności obejrzeć w schronie. Kochane kłopoty to pierwszy serial, jaki oglądała, kojarzący jej się z prostszymi czasami. Zabawna buzia to reprezentant lubianych przez Taylor-Joy lat 40. i 50. – produkcje powstałe w tym okresie aktorka nazywa czystym eskapizmem. Labirynt Fauna gwiazda Gambitu królowej traktuje z kolei jako klasykę, a gotyckie bajki nazywa swoim ulubionym gatunkiem filmowym.

Taylor-Joy jeszcze w tym roku ma wejść na plan Furiosy, prequelu Mad Maxa: Na drodze gniewu opowiadającym o bohaterce granym w filmie przez Charlize Theron.

Wiking trafi na ekrany 22 kwietnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA