search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, którzy mogliby zagrać w SERIALOWEJ wersji HARRY’EGO POTTERA

Przemysław Mudlaff

15 lutego 2021

REKLAMA

Severus Snape Adam Driver

Severus Snape to jedna z najbardziej interesujących postaci w Harrym Potterze, a jej rozwój przez całą sagę jest doprawdy niesamowity. Wyjątkową pracę wykonał w tym kontekście wcielający się w Snape’a w ośmioczęściowej serii filmowej, nieodżałowany Alan Rickman. Brytyjczyk zrobił to tak dobrze, że większość czytelników książki Rowling właściwie zapomniała, że podczas gdy Harry Potter przybył do Hogwartu, Severus powinien mieć 31 lat, tymczasem grający go Rickman liczył sobie 55. Jeśli zatem serial miałby być po prostu rebootem popularnych magicznych filmów, to do roli Wycierusa wytypowałbym aktora bardziej akuratnego względem wieku tej postaci. Taką osobą jest według mnie Adam Driver. To zresztą nie tylko moje zdanie. Fani HP na całym świecie widzą w Driverze nowego Snape’a. Największy wpływ na taki stan rzeczy miała jego rola w filmach z serii Gwiezdne wojny, gdzie wcielił się w Kylo Rena.

Wybór Adama Drivera to jedyne w tym zestawieniu odstępstwo od reguły brytyjskości proponowanego aktora. Wybaczcie mi to złamanie zasad, ale nikt bardziej nie pasowałby fizycznie do tej roli aniżeli właśnie on. Tak! W wyścigu po rolę Snape’a odpadł nawet wiecznie młody Keanu Reeves. Zapytacie pewnie: dlaczego odpadł? Z całym szacunkiem dla nieżyjącego Rickmana oraz proponowanego Drivera, Keanu jest po prostu zbyt ładny na Severusa.

Lord VoldemortLiam Neeson

Voldemort, czyli właściwie Thomas „Tom” Marvolo Riddle Jr., to potężny czarnoksiężnik i dowódca śmierciożerców, z których pomocą pragnie przejąć świat czarodziejów. Nemezis Harry’ego Pottera, Albusa Dumbledore’a i wielu innych osób związanych z Hogwartem. Postać Sami-Wiecie-Kogo z jednej do następnej części filmowej adaptacji rozwija się pod kątem fizycznym (zdobywa siłę i moc). Swoją „w pełni rozwiniętą postać” przybiera w części Harry Potter i Czara Ognia i właśnie wówczas pierwszy raz możemy ujrzeć Fiennesowską wersję Voldemorta. Interpretacja Sami-Wiecie-Kogo przez urodzonego w Ipswich aktora potrafi powodować gęsią skórkę. Jego Voldemort to przerażający i wstrętny typ. Aby osiągnąć zamierzony cel, artysta bawi się przede wszystkim głosem, a także sposobem poruszania się i gestami Czarnego Pana. Myślę, że Ralph Fiennes jest w tej roli nie do pobicia, ale skoro już muszę wybrać zastępstwo, to na serialowego Voldemorta nominuję Liama Neesona. Chociaż moja pierwsza myśl poszła w kierunku Benedicta Cumberbatcha, to uważam, że łatwiej uwierzyć jest w młodzieńczy wdzięk i urok (którym charakteryzował się Riddle) Neesona niż odtwórcy Holmesa z kultowego serialu Sherlock.

Syriusz Black James McAvoy

Syriusz Black był bardzo przystojnym mężczyzną. Był również niezwykle odważnym, lojalnym i bystrym czarodziejem. W okresie młodości prowadził dość ciekawe, hulaszcze życie. Zawadiacką naturę Blacka doskonale trzyma w ryzach Gary Oldman w filmowej serii przygód najsłynniejszego czarodzieja świata. Syriusz w pewnym momencie staje się bowiem dla Harry’ego zastępstwem utraconych ojca i matki. Pozostając wiernym zasadom brytyjskości proponowanych aktorów, a także bacząc na kwestie wieku poszczególnych postaci, do roli tego animaga zaproponowałbym Jamesa McAvoya. W aktorze tym zauważam bowiem zarówno pokłady miłości i opiekuńczości, jak i pewnego rodzaju dzikość serca. Szkot jest ponadto w podobnym wieku, co Adam Driver, co tylko uwiarygodni rówieśnictwo ich postaci.

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA