search
REKLAMA
Zestawienie

AKTORZY, których chcemy WIĘCEJ na ekranie

Karol Barzowski

2 czerwca 2019

REKLAMA

Uma Thurman

Uma Thurman Gattaca szok przyszłości

Pulp Fiction, Gattaca – Szok przyszłości czy Kill Bill przyniosły Umie Thurman ogromną popularność. Aktorka należała do hollywoodzkiej czołówki. Za komedię Moja super eksdziewczyna otrzymała nawet niebotyczną gażę 14 milionów dolarów. Potem było jednak tylko gorzej. Udana kariera załamała się. Niedawno Thurman przyznała, że było to w dużej mierze pokłosiem wypadku, do jakiego doszło na planie drugiej części Kill Bill. Amerykanka zaufała reżyserowi Quentinowi Tarantino i pomimo wątpliwości wzięła udział w scenie, którą powinna wykonać kaskaderka. Skończyło się na poważnych urazach szyi oraz kolan. W ostatnich latach Thurman mieliśmy okazję oglądać przede wszystkim w niewielkich rolach (np. w produkcjach Larsa von Triera), ale serial Chambers, w którym gra na pierwszym planie, przez wielu dziennikarzy uznawany jest za wielki powrót aktorki. Ponoć pogodziła się też z Tarantino i są w stałym kontakcie – czyżby znalazło się dla Thurman miejsce w dziesiątym, prawdopodobnie ostatnim filmie mistrza? Oby tak się stało.

Joe Pesci

tommy chłopcy z ferajny

Aktor znany z Chłopców z ferajny, Kasyna czy Kevina samego w domu ogłosił przejście na emeryturę w 1999 roku. Od tamtej pory czasem pojawiał się w filmach, m.in. w reżyserowanym przez swojego dobrego przyjaciela, Roberta De Niro, Dobrym agencie. Wielkim szokiem dla wszystkich fanów Pesciego była jego odmowa udziału w nowym projekcie Martina Scorsesego Irlandczyk. Wydawało się, że komuś takiemu jak Scorsese się po prostu nie odmawia, poza tym w filmie wystąpić mieli też De Niro, Al Pacino i Harvey Keitel. Na szczęście Pesci przemyślał sprawę i zmienił zdanie. Kinomani z całego świata odetchnęli z ulgą. Ale czy występ w tej produkcji oznaczać będzie powrót do świata filmu na dobre? Zobaczymy.

Cameron Diaz

Cameron Diaz Sposób na blondynkę

Ostatni film w zawodowym dorobku Cameron Diaz to familijny Annie z 2014 roku. Aktorka, która ma na swoim koncie zarówno role w kasowych hitach, jak i ambitniejszym, nagradzanym kinie, przestała grać oraz pojawiać się na branżowych imprezach. Od czterech lat jest żoną Benjego Maddena, wokalisty zespołu Good Charlotte, i najwyraźniej zmieniła swoje priorytety – postawiła na życie rodzinne. W wywiadzie, którego udzieliła “Entertainment Weekly” razem z Selmą Blair i Christiną Applegate, koleżankami z planu produkcji Ostrożnie z dziewczynami, przyznała nawet, że jest już na emeryturze. Nie zapowiada się, aby Diaz miała w najbliższej przyszłości zmienić zdanie. Trudno uwierzyć, aby tak popularna aktorka nie otrzymała żadnych scenariuszy – prawdopodobnie je po prostu odrzuca, bo dobrze jest jej z dala od show-biznesu. Z emerytury zawsze można jednak wrócić…

Daniel Day-Lewis

Daniel Day Lewis Ostatni Mohikanin

Na przedwczesnej emeryturze jest też od niedawna Daniel Day-Lewis. Ten wybitny aktor, którego podziwialiśmy choćby w Ostatnim Mohikaninie, Mojej lewej stopie, Lincolnie albo Aż poleje się krew, nigdy nie grał często. Za to jak już pojawiał się na ekranie, zawsze była to prawdziwa bomba. Dość powiedzieć, że Anglik ma aż sześć nominacji do Oscara i trzy statuetki. Wszystko wskazuje na to, że Nić widmo w reżyserii Paula Thomasa Andersona była jego ostatnim filmem. Miejmy jednak nadzieję, że to po prostu kolejne długie wakacje. W końcu między Bokserem a Gangami Nowego Jorku zrobił sobie aż pięcioletnią przerwę. Jeśli rzeczywiście Day-Lewis rzucił kino na dobre, można mówić o końcu pewnej epoki. To taki aktor, którego chciałoby się oglądać jak najczęściej.

Tym, którzy tęsknią za wymienionymi wyżej aktorami, polecamy seanse na Kino TV – odnajdziecie tam przynajmniej kilka znajomych twarzy (a zapewnią to Jerry MaguireGattacaOstatni Mohikanin, Bezsenność w Seattle, I kto to mówi).

REKLAMA