search
REKLAMA
Ranking

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH zwiastunów filmowych na YouTubie

W tym rankingu przedstawię wam 10 trailerów, które osiągnęły największą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube.

Janek Brzozowski

4 kwietnia 2022

zwiastuny 1
REKLAMA

Zwiastuny filmowe – niektórzy je kochają, inni ich nienawidzą. Jedni oglądają niezliczoną ilość razy, odreagowując w ten sposób hype na dany tytuł lub, już po seansie, przedłużając swoje doświadczenie z filmem. Drudzy nie oglądają wcale, nie chcąc wyrabiać sobie oczekiwań względem konkretnych produkcji czy bojąc się spoilerów – wszak niektórym twórcom trailerów „udaje się” w te kilka minut opowiedzieć całą fabułę filmu. Niezależnie od tego, do której grupy należycie – zwiastuny cieszyły się, cieszą i chyba już zawsze będą się cieszyć ogromną popularnością. W tym rankingu przedstawię wam 10 trailerów, które osiągnęły największą liczbę wyświetleń w serwisie YouTube.

10. Kraina Lodu II

Ranking otwiera zwiastun sequela hitowej animacji wyprodukowanej przez Disneya. W 2013 roku Kraina Lodu zrobiła furorę na całym świecie, osiągając nie tylko sukces komercyjny, ale i artystyczny (dwa Oscary!). Na kontynuację, jakkolwiek by jej nie oceniać, trzeba było czekać zaskakująco długo, bo aż 6 lat. Fani nie zapomnieli jednak przez ten czas o Elsie, Annie i Olafie, o czym świadczyć może chociażby liczba wyświetleń pod zwiastunem filmu Jennifer Lee i Chrisa Bucka na YouTube – blisko 100 milionów.

9. Godzilla vs. Kong

Następne na liście jest starcie gigantycznych potworów, łączące dwie potężne marki, bo chyba w takich kategoriach należy rozpatrywać tytułowych bohaterów. Film Adama Wingarda wspomagała ponadto bardzo rozpoznawalna obsada, na której czele znalazły się takie nazwiska jak Millie Bobby Brown, Alexander Skarsgård, Rebecca Hall czy Eiza González. Zwiastun pojedynku Godzilli i King Konga, stosunkowo świeży, bo wypuszczony zaledwie w zeszłym roku, przyciągnął przed monitory ponad 101 milionów użytkowników.

8. Pięćdziesiąt twarzy Greya

Film, o którym wielu widzów wolałoby pewnie zapomnieć – w 2015 roku cieszył się on jednak wielką popularnością, wchodząc na światowe ekrany w okolicach walentynek (wiadomo, nie ma niczego romantyczniejszego niż milioner z problemami i pejczem przy boku). Wiele lat zajęło Dakocie Johnson i Jamiemu Dornanowi pozbywanie się aktorskich łatek po wystąpieniu w adaptacji bestsellerowej powieści erotycznej E.L. James. Nieco bardziej złośliwi odbiorcy powiedzą pewnie, że do dzisiaj nie udało im się tego dokonać. Szaloną popularnością cieszył się swego czasu również zwiastun Pięćdziesięciu twarzy Greya – na dzień dzisiejszy może się on pochwalić niespełna 102 milionami wyświetleń.

7. Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy

Obecność tej pozycji na liście raczej nikogo nie powinna dziwić. Zwiastun gigantycznego blockbustera, zapowiadający powrót kultowej marki. Nowi i starzy bohaterowie, Sokół Millenium, szturmowcy, X-Wingi, muzyka Johna Williamsa – trailer Przebudzenia mocy pękał w szwach od elementów, które pobudzały wyobraźnię fanów na całym świecie. Czy J.J. Abramsowi udało się godnie kontynuować schedę po George’u Lucasie? To już kwestia dyskusyjna. Na pewno udało się za to przyciągnąć widzów przed wszelkiego rodzaju ekrany – ponad 108 milionów wyświetleń zwiastuna to tylko jeden z dowodów.

6. Minionki rozrabiają

Druga z czterech animacji na tej liście. Jak ukraść księżyc, choć było pierwszym filmem zrealizowanym przez należącą do Universal Pictures wytwórnię Illumination, okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym, zarabiając na całym świecie ponad 543 miliony dolarów. Nic więc dziwnego, że stosunkowo szybko powstała kontynuacja, dystrybuowana w Polsce pod tytułem Minionki rozrabiają. Zwiastun zrealizowanej w 2013 roku produkcji osiągnął zawrotną liczbę 114 milionów wyświetleń, zapewniając sobie w ten sposób szóste miejsce w tym rankingu.

Janek Brzozowski

Janek Brzozowski

Student poznańskiego filmoznawstwa. Licencjat poświęcił "Pogardzie" Godarda, "Nocy amerykańskiej" Truffaut oraz skomplikowanej relacji, łączącej obu twórców. Permanentnie niewyspany, bo nocami chłonie na zmianę westerny i kino nowej przygody. Wielki fan umiejętności aktorskich Jamesa Deana i Jimmy'ego Stewarta oraz urody Ryana Goslinga i Elle Fanning. Poza dziesiątą muzą interesuje go również literatura amerykańska oraz francuska, a także piłka nożna (od 2006 roku jest oddanym kibicem FC Barcelony). Laureat 13. edycji konkursu "Krytyk Pisze". Żałuje w życiu tylko jednego: że nie jest kimś innym. E-mail kontaktowy: jan.brzozowski@protonmail.com

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA