search
REKLAMA
News

TIM BURTON tłumaczy, dlaczego tak często współpracował z Johnnym Deppem

Burton i Depp pracowali razem 8 razy.

Łukasz Budnik

22 października 2022

burton depp 2
REKLAMA

Zbliża się premiera serialu Wednesday Tima Burtona, a reżyser promuje go udzielając kolejnych wywiadów. W jednym z nich poruszył temat współpracy z Johnnym Deppem.

Reżyser i aktor kilka razy spotykali się ze sobą na planie – m.in. przy okazji Edwarda NożycorękiegoEda WoodaSleepy HollowCharliego i fabryki czekolady oraz Sweeneya Todda. Burton wyjaśnia:

Nawiązaliśmy więź przy okazji “Edwarda Nożycorękiego”. Był podobny do mnie, rodzaj białasa z przedmieść. To nawet nie była werbalna komunikacja, tylko coś, co mogłem wyczuć. Lubił swoich bohaterów, był zainteresowany aktorstwem jako sztuką, a nie biznesem. Patrzenie, jak gra różne rzeczy i transformuje się z filmu na film, zawsze było dla mnie ekscytujące.

burton depp 1

Do tej pory ostatnią współpracą Burtona i Deppa były Mroczne cienie z 2012 roku. O aktorze w ostatnich latach głośno było ze względu na jego sądową batalię z byłą żoną Amber Heard (przechylny dla Deppa wyrok w procesie o zniesławienie zapadł w czerwcu), zaś w przyszłym roku zadebiutuje film La Favorite, gdzie Depp zagrał rolę Ludwika XV. Z kolei ostatnim filmowym projektem Burtona był Dumbo, remake klasycznej animacji Disneya. Od lat krążą plotki o Soku z żuka 2 Burtona, gdzie rzekomo miałby zagrać Depp, jednak nigdy nie zostały one oficjalnie potwierdzone.

Wednesday, gdzie Burton wyreżyserował 4 z 8 odcinków, zadebiutuje 23 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA