search
REKLAMA
News

Reżyser LEGIONU SAMOBÓJCÓW potwierdza, że reżyserska wersja jego filmu jest prawie gotowa

Łukasz Budnik

26 maja 2020

REKLAMA

Produkcja Legionu samobójców Davida Ayera – jednej z najgorzej przyjętych odsłon kinowego uniwersum DC – była niełatwa, a ostateczna wersja filmu różni się od pierwotnie zakładanej. Zmarginalizowano w niej na przykład rolę Jokera w wykonaniu Jareda Leto, co wpłynęło też na to, w jaki sposób poprowadzono wątek Harley Quinn. Finalna wersja Legionu samobójców nie zadowala samego reżysera, który zaznaczał, że jego wizja znacząco rozmija się z tym, na co nalegało studio i co powstało podczas dokrętek.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w 2021 roku na platformie HBO Max pojawi się reżyserska wersja Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera, o co fani walczyli od kilku lat. Ruch Warner Bros. sprawił, że powrócił też temat oryginalnej, zgodnej z wizją Ayera wersji Legionu samobójców. Sam reżyser wkrótce po ogłoszeniu udostępnił na Twitterze krótki materiał z Jokerem. Niedługo później jeden z użytkowników serwisu zapytał twórcę o to, czy “Ayer Cut” rzeczywiście istnieje. Ayer odpowiedział mu, że jak najbardziej – co więcej, jest prawie gotowy, z wyłączeniem efektów specjalnych.

Czy studio Warner Bros. zdecyduje się na udostępnienie także tego filmu, jeśli Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera odniesie sukces na HBO Max? Kinowy Legion samobójców był finansowym sukcesem, jednak krytyka ze strony recenzentów i widzów sprawiła, że kolejny film sygnowany tym tytułem od razu będzie lekkim rebootem, wyreżyserowanym przez Jamesa Gunna.

Chcielibyście zobaczyć Legion samobójców w takiej formie, w jakiej został zaplanowany?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA