search
REKLAMA
Zestawienie

Wywiady, które ZASZKODZIŁY gwiazdom Hollywood

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2020

wywiady ktore zaszkodzily gwiazdom
REKLAMA

Udzielanie wywiadu jest dla aktora okazją do przekazania swoich poglądów, zaprezentowania się ze strony, dzięki której zaskarbi sobie sympatię widzów, wreszcie – promocji filmu, serialu lub akcji, w której dana gwiazda bierze udział. Niestety, czasem efekt okazuje się być odwrotny do zamierzonego, a wywiady mają negatywny wpływ na karierę aktora. Poniżej kilka przykładów takich sytuacji. 

Megan Fox

megan fox transformers

Megan Fox do dziś najlepiej znana jest z serii Transformers Michaela Baya. Aktorka pojawiła się w dwóch pierwszych częściach cyklu, nie powróciła jednak w “trójce”. Powodem były jej słowa wypowiedziane podczas jednego z wywiadów. Fox w 2009 roku stwierdziła, że Bay chce być na planie filmowym niczym Hitler i że praca z nim to koszmar, za to poza planem jest “beznadziejnie niezręczny” i kompletnie nie umie zachować się w towarzystwie. Według słów Baya o zwolnieniu Fox z kolejnej części Transformers zdecydował producent serii, Steven Spielberg. Sam Bay niewiele zrobił sobie ze słów aktorki, ironicznie przepraszając ją za to, że musiała pracować. Fox ponoć ostatecznie przeprosiła reżysera, a w 2014 zagrała w produkowanym przez niego reboocie Wojowniczych żółwi ninja, który nie osiągnął jednak sukcesu.

Liam Neeson

Aktor kojarzony dziś głównie z kinem akcji spotkał się na początku 2019 roku z krytyką po wywiadzie opublikowanym na łamach “The Independent” w ramach promocji filmu Przykładny obywatel. Neeson opowiedział w nim historię swojej przyjaciółki, która 40 lat wcześniej została zgwałcona przez czarnoskórego mężczyznę. Aktor wyznał, że pod wpływem wściekłości kilka razy chodził po mieście gotów zabić każdego czarnoskórego, który mu podpadnie. Po tym, jak jego wypowiedź wywołała olbrzymie kontrowersje w sieci, Neeson pojawił się w programie “Good Morning America”, gdzie wytłumaczył, że jego zachowanie nie miało podłoża rasistowskiego, a było kiepskim sposobem poradzenia sobie z emocjami – podobnie zachowałby się zapewne, gdyby gwałciciel był biały. Neeson przyznał, że po tamtych wydarzeniach szukał pomocy, a swoją wypowiedzią w niefortunnym wywiadzie chciał zwrócić uwagę na szerszy problem.

Katherine Heigl

Katherine Heigl i Seth Rogen we Wpadce

W 2007 roku aktorka pojawiła się w głównej roli w filmie Wpadka wyreżyserowanym przez Judda Apatowa. Zagrała dziennikarkę, która po imprezie w klubie idzie do łóżka z poznanym tam mężczyzną (w tej roli Seth Rogen). Wkrótce okazuje się, że jest w ciąży. Heigl w jednym z wywiadów opowiedziała o swoich wrażeniach z realizacji filmu i grania tej roli, krytykując to, w jaki sposób została nakreślone zostały kobiecie postaci w filmie. Według niej żeńskie bohaterki są we Wpadce sztywne i pozbawione poczucia humoru, w przeciwieństwie do sympatycznych i wyluzowanych mężczyzn. Heigl wyznała, że podczas zdjęć myślała o tym, dlaczego jej postać jest tak nieprzyjemna, i trudno było jej całkowicie polubić ten film. Po publikacji wywiadu zaczęły pojawiać się opinie, że współpraca z aktorką jest bardzo trudna – w efekcie Heigl zaczęła dostawać mniej ról.

Tom Cruise

W 2005 aktor pojawił się w programie Today Show, aby w wywiadzie z Mattem Lauerem promować Wojnę światów Stevena Spielberga. Cruise sporo miejsca w swoich wypowiedział poświęcił scjentologii, nazywając swojego rozmówcę prostakiem i twierdząc, że ten temat to coś, czego nie jest on w stanie zrozumieć. Skrytykował też decyzję Brooke Shields o braniu antydepresantów, mówiąc, że psychiatria to pseudonauka. Cruise stwierdził, że – w domyśle w przeciwieństwie do Laurera – on nie wypowiada się o czymś, czego nie rozumie. Jak można się domyślić, wywiad bynajmniej nie przyniósł Cruise’owi dobrej renomy. To zresztą nie jedyny raz, gdy aktor wzbudził pewną konsternację wystąpieniem publicznym – również w 2005 roku w programie Oprah Winfrey skakał po kanapie z radości, że jest zakochany w Katie Holmes.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA